Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Wracamy na stok! Zimowe szaleństwo czeka na Ciebie!

15.02.2021 14:01 | 0 komentarzy | EK

Od 12 lutego stoki i hotele zostały otwarte. Oznacza to, że można już w pełni korzystać z uroków tegorocznej mroźnej i śnieżnej zimy. Jesteś przygotowany do kolejnego narciarskiego sezonu? Czy Twój sprzęt narciarski jest gotowany na stok? W jaki sposób prezentuje się Twoja garderoba? Czy Twoja odzież na narty to kompletny strój czy może czegoś ci brakuje? O odpowiednim przygotowaniu sprzętu i stroju warto pomyśleć już wcześniej, aby spokojnie zaplanować wyjazd.

Wracamy na stok! Zimowe szaleństwo czeka na Ciebie!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bagaż każdego narciarza można podzielić na 3 podstawowe elementy: specjalną odzież narciarską, sprzęt i akcesoria. Pamiętaj, że nawet jeśli nie planujesz zjazdów na stoku odpowiednia odzież to podstawa zimowegi wypadu. Każda z wyżej wymienionej grupy łączy w sobie wiele elementów, które pozwalają przeżyć wyjazd na narty w sposób pełny i bezpieczny, jeżeli chodzi o nieoczekiwane wydarzenia.

Przygotowując się do wyjazdu, w pierwszej kolejności musisz zadbać o odpowiednią odzież. Nawet najgrubszy sweter czy puchowa kurta, która sprawdza się w miejskich warunkach, może nie wystarczyc gdy zamierzasz spędzać kilka godziń na mrozie.

Co będzie Ci potrzebne? Kurtka, spodnie narciarskie, bielizna termoaktywna dla narciarzy, ciepła bluza i sweter. Musisz nie tylko zapewnić sobie komfort termiczny, ale również wygodę. Na narty ubieramy się na przysłowiową cebulkę. Zaczynamy od warstwy, która jest najbliżej ciała, czyli bielizny termoaktywnej. Ma ona zapewnić ochronę przed chłodem i jednocześnie umożliwić skuteczne odprowadzanie wilgoci. Składa się z koszulki i spodni termoaktywnych. Następnie zakładamy warstwę docieplającą, czyli sweter lub bluzę. Magazynują one ciepło wytwarzane przez nasze ciało. Jest jeszcze warstwa wierzchnia, czyli kurtka narciarska i spodnie narciarskie. Wybieraj odzież narciarską, która wykonana została z wiatroszczelnego, wodoszczelnego i oddychającego materiału Gore-Tex. Na metkach szukaj informacji o Hydrotex, Cordura, Solar-alfa, PowerTech, Powertex, No Wet i Aquatex, każda z tych technologii zapewni Ci skuteczną ochronę przed wiatrem czy wodą. W tem sposób żadna pogoda nie pokrzyżuje Ci planów!

Jeżeli wybierasz się na narty pierwszy raz, możesz myśleć, że wyjazd ten będzie jednorazowy i lepiej sprzęt wypożyczyć na miejscu, co będzie korzystniejsze cenowo. Jednak tak naprawdę nie wiesz czy jednorazowy wyjazd nie stanie się pasją i regularnym zimowym odpoczynkiem. Jeżeli zatem często wyjeżdżasz w góry, warto zainwestować w osobisty sprzęt, który posłuzy Ci na długie lata.

Koszulka narciarska 580 i-Soft męska >>>

Spodnie snowboardowe i narciarskie SNB PA 100 damskie >>>

Kurtka narciarska 900 WARM damska >>>

Sprawdź całą kolekcję odzieży>>>

Odzież narciarska nie ogranicza się jedynie do spodni i kurtki. To, co czym nie możemy nigdy zapominać, to rękawice narciarskie. Ich brak oznacza nie tylko dyskomfort, lecz przede wszystkim ryzyko odmrożenia. Do wyboru mamy rękawice narciarskie pięciopalcowe i jednopalcowe, ze wzmocnionym materiałem, dodatkowo regulacją szerokości przy nadgarstku, wodoodporne iskutecznie chroniące przed zimnem. Pamiętaj także o ciepłych skarpetach narciarskich! Najlepszą opcją są skarpety długie podzielone na strefy, wykonane z syntetycznego włókna. Oczywiście obowiazkowo czapka, a jeśli wybierasz się na stok to także kask, ktory jest odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo. Z kolei do wzrostu komfortu przyczynia się obecność gogli. Nie zapominamy o tych "szczegółach", bo ich brak potrafi popsuć nawet najlepszy wypad.

Kask narciarski PST 500 >>>

Gogle narciarskie i snowboardowe G 900 dla dorosłych i dzieci >>>

Sprawdź całą kolekcję akcesoriów>>>

Sprzęt narciarski składa się z 3 podstawowych elementów. Są to narty o odpowiedniej długości lub deska, buty narciarskie dopasowane do stopy i kije narciarskie. Wybor jest ogromny zarowno ze względu na właściwości, jak i design!

Narty FREERIDE SAMURAI 500 >>>

Buty narciarskie X ACCESS 70 damskie >>>

Kijki narciarskie Boost 500 grip >>>

Sprawdź całą kolekcję sprzętu>>>

Aby sprzęt posłużył Ci na kilka sezonów warto odpowiednio zatroszczyć o Twoje narty. Szczególnie polecamy pokrowce na narty, dzięki którym transport i przechowywanie sprzętu będzie łatwiejsze. Co więcej, zabezpieczysz swoje narty na okres wiosenno-letni i zapewnisz im właściwe warunki do przeczekania upałów.

Pokrowiec na narty 500 >>>

Pokrowiec na buty narciarskie 500 >>>

Materiał zewnętrzny