Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Oszczędzanie czasu na płatnościach za media dzięki Moje Usługi

14.02.2021 13:15 | 0 komentarzy | (q)

Trudno znaleźć dziś osobę, która narzeka na nadmiar czasu wolnego. Wprost przeciwnie – próbujemy oszczędzać każdą minutę, by poświęcić ją na odpoczynek czy nadrobienie zaległości towarzyskich i rodzinnych. To niestety znak współczesności, związany z ogromnym tempem życia oraz licznymi obowiązkami. Aby zapanować nad swoim harmonogramem warto zacząć od metody małych kroków. Z pewnością nigdy nie analizowaliście, jak długo zajmuje wam zorganizowanie domowego budżetu, segregowanie przychodzących faktur czy wreszcie ich manualne regulowanie. To co najmniej kilka godzin miesięcznie, rozłożonych na wiele dni. Jak zatem zaoszczędzić ten czas?

Oszczędzanie czasu na płatnościach za media dzięki Moje Usługi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zorganizuj domowy budżet

Podstawą każdego procesu jest planowanie. Nie inaczej jest w przypadku płatności, które wymagają od nas systematycznego i sumiennego działania. Przychodzące faktury należy sprawdzić, posegregować zgodnie z terminami płatności, a w konsekwencji nie zapomnieć o ich uregulowaniu. To nie tylko żmudne, ale i czasochłonne zadanie. Szukając rozwiązania, warto skierować swą uwagę w stronę nowoczesnych systemów, które ułatwiają zarządzanie domowym budżetem i automatyzują wiele procesów.

Na czym polega ich innowacyjność? Przede wszystkim na wsparciu, a nawet wyręczeniu użytkownika w zakresie regulowania płatności. Moje Usługi to przykład rozwiązania, które z pewnością pomoże w zaoszczędzeniu czasu związanego z wykonywaniem przelewów za media. Wystarczy założyć konto, by w ciągu kilku minut korzystać z wszystkich dostępnych funkcjonalności systemu. Pierwszym krokiem będzie personalizacja płatności, czyli wskazanie podmiotów, z jakimi na co dzień współpracujemy.

Faktury w jednym miejscu

Dodanie odbiorców nie służy jedynie automatyzacji płatności. Funkcjonalność ta jest przecież dostępna także w bankowości elektronicznej. Moje Usługi znacznie szerzej traktują tę kwestię, umożliwiając importowanie rachunków bezpośrednio z systemów sprzedawców prądu, gazu czy wody. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy posiadać konto w elektronicznym biurze obsługi klienta, w którym pojawiają się faktury. To nie jedyny sposób, ponieważ nie każdy dostawca oferuje ebok.

Otrzymane dokumenty można również przekazać do systemu, wysyłając je na przydzielony każdemu klientowi adres e-mail. W ciągu kilku chwil pojawią się na waszym koncie. Co daje to rozwiązanie? Gromadzenie wszystkich rachunków w jednym miejscu – bez konieczności ich ręcznego segregowania czy weryfikowania. Statusy poszczególnych dokumentów, jakie znajdziecie w systemie, czytelnie obrazują, która faktura została uregulowana, która jeszcze oczekuje na płatność, a która jest przeterminowana.

Oszczędność czasu przez jednorazową płatność

Kolejnym elementem, jaki wpływa na oszczędność czasu, jest szybka płatność wielu dokumentów – jednym kliknięciem. Wchodząc na swoje konto, zaznaczcie faktury, które chcecie uregulować, a następnie wybierzcie jedną z dostępnych metod płatności. Może to być karta płatnicza, szybki transfer, Twisto lub BLIK. Optymalnym rozwiązaniem jest użycie karty kredytowej, umożliwiającej odroczenie płatności na określony czas. Możliwe jest również podpięcie karty płatniczej do swojego konta co automatyzuje przelewy bez angażowania użytkownika.

Oczywiście, w razie niepowodzenia płatności, zostaniecie poinformowani o tym fakcie, aby zdecydować, czy chcecie samodzielnie uregulować należność. Co więcej – korzystanie z Moich Usług nie wiąże się z wysokimi kosztami. Użytkowanie konta jest bezpłatne, a jedyną opłatą, jaka zostanie naliczona, jest kwota 0,89 zł pobierana od przelewów do 6.000 złotych miesięcznie.

Ogromną wartością systemu jest pomoc w organizacji domowego budżetu. Nie każdy prowadzi arkusze kalkulacyjne, w których analizuje koszty zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym. Moje Usługi natomiast pozwalają zweryfikować konkretną kategorię wydatków w dowolnym okresie. Dzięki temu szybko sprawdzicie, jak kształtowały się koszty na przykład ogrzewania w ubiegłym sezonie, co pozwoli na precyzyjne zaplanowanie budżetu na kolejny rok.

Materiał zewnętrzny