środa, 5 maja 2021

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

RSS

Patrol

Kibole handlowali ludźmi na terenie powiatu wodzisławskiego [WIDEO]

12.02.2021 14:20 | 14 komentarzy | ska

Policjanci z wydziału kryminalnego przeprowadzili szeroką akcję, której celem było ujęcie osób zaangażowanych w handel ludźmi oraz narkotykami. Grupa była związana ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich i działała na terenie powiatu wodzisławskiego. 

Kibole handlowali ludźmi na terenie powiatu wodzisławskiego [WIDEO]
Policjanci zatrzymali łącznie 10 osób, z czego 9 zostało tymczasowo aresztowanych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Kibole handlowali ludźmi na terenie powiatu wodzisławskiego [WIDEO]

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej od kliku miesięcy rozpracowywali pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zorganizowaną grupę przestępczą, działającą od początku 2020 roku w rejonie Wodzisławia Śląskiego. Grupę cechowała multiprzestępczość ukierunkowana przede wszystkim na czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji w powiązaniu z handelm ludźmi, ściąganie haraczy i utrzymywanie dominującej roli w środowisku przestępczym na terenie Wodzisławia Śląskiego, w tym kontrolowanie rynku narkotykowego - informują służby prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Członkowie rozpracowanej grupy przestępczej byli związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich. Policjanci, po zebraniu wystarczającej ilości materiału dowodowego, wkroczyli jednocześnie do kilkunastu mieszkań, zatrzymując łącznie 10 osób, które już usłyszały zarzuty. To m.in. zarzut kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowania i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, handlu ludźmi, wymuszeń rozbójniczych, nielegalnego ściągania długów z użyciem przemocy, uprowadzeń dla okupu i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, a także udziału w obrocie narkotykami i nowymi substancjami psychoaktywnymi, czy prania brudnych pieniędzy. 

- Dziewięć osób w wieku od 20 do 35 lat zostało już tymczasowo aresztowanych. Czterem osobom za poszczególne czyny grozi kara do 25, a pozostałym od 8 do 15 lat więzienia - wyjaśniają policjanci.