Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

W pociągu-cysternie zablokowały się hamulce. Interweniowali strażacy

10.02.2021 14:36 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:34

TEKST AKTUALIZOWANY

10 lutego około godz. 9.06 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze pociągu towarowego w Roszkowie. Skład liczył 29 wagonów-cystern, w których transportowano propan-butan. Dodatkowo informujemy o pozostałych interwencjach strażaków odnotowanych tego dnia na ulicach: Różyckiego, Mysłowickiej, Odpoczynkowej i Opawskiej w Raciborzu.

W pociągu-cysternie zablokowały się hamulce. Interweniowali strażacy
Zdjęcie z miejsca zdarzenia (fot. OSP Krzyżanowice).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na miejscu okazało się, że doszło do zablokowania i pożaru hamulców w jednym wagonie. Interweniujący zawodowcy z Raciborza oraz ochotnicy z Krzyżanowic, Rudyszwałdu i Roszkowa schłodzili koła pojazdu gaśnicą proszkową oraz sprawdzili wagony kamerą termowizyjna. Nie stwierdzono, aby w następstwie pożaru doszło do przegrzania, ani tym bardziej rozszczelnienia cysterny. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

Dodajmy, że tego dnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze na ul. Różyckiego w Raciborzu, gdzie pomogli dostać się do mieszkania osłabionej osobie, która została wypisana ze szpitala (godz. 8.55).

Kolejna interwencja to ul. Mysłowicka w Raciborzu, gdzie w łazience zasłabł starszy mężczyzna. Na miejscu obecni byli również ratownicy medyczni. Wykluczono, aby mężczyzna ucierpiał wskutek zatrucia tlenkiem węgla (prawdopodobnie doznał udaru).

O godz. 11.42 strażacy udali się na ul. Odpoczynkową w Raciborzu, aby przetransportować starszą osobę na szczepienie.

Ostatnia interwencja odnotowana 10 lutego miała związek z pęknięciem rury centralnego ogrzewania w budynku przy ul. Opawskiej w Raciborzu. Woda zalewała pomieszczenia znajdujące się na niższych kondygnacjach. Poszkodowani nie oszacowali jeszcze wszystkich strat poniesionych w tym zdarzeniu.