Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Lenk komentuje Polowego: jeśli złośliwość to na pewno nie dziecinna

09.02.2021 17:19 | 15 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza mówił na swojej posesyjnej konferencji prasowej (8 lutego), że opozycja jest niefrasobliwa, a poprawki do jego projektu budżetu miasta wniosła, kierując się dziecinną złośliwością. Spytaliśmy radnych Mirosława Lenka i Annę Szukalską o komentarz do wypowiedzi prezydenta Dariusza Polowego.

Lenk komentuje Polowego: jeśli złośliwość to na pewno nie dziecinna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Była głowa miasta zaznacza, że tak właśnie wygląda dialog w wykonaniu jego następcy. - Pan prezydent chyba już się nie zmieni - kwituje Mirosław Lenk. Zaprzecza, jakoby jego klub wycofywał się ze swoich poprawek, które weszły do budżetu, a także z planu budowy sztucznej murawy na Zamkowej. - Trwa dyskusja na ten temat, w oparciu o uwagi naczelnika wydziału edukacji i dyrektora OSiR. Jednak na pewno z niczego się nie wycofujemy, zwłaszcza z nakładów na szkołę na Ostrogu. Jeśli propozycje z urzędu okażą się na chwilę obecną bardziej zasadne, to po to jest dialog, żeby się porozumieć. Będziemy elastyczni, ale chcemy analizy wariantów - tłumaczy Mirosław Lenk.

Radny z "Razem dla Raciborza" zauważa, że to kolejna sytuacja, gdzie prezydent, który powinien szukać poparcia w radzie, zachowuje się wobec niej arogancko. - Wcześniej, gdy pytaliśmy o system gospodarowania odpadami, nie omieszkał nam na koniec wypomnieć, że jesteśmy nieodpowiedzialni, działamy opieszale i na szkodę mieszkańców. Trudno taką postawę uznać za zachętę do dialogu. Wyjątkowo specyficzna forma - podsumowuje M. Lenk.

Były prezydent odnosi się również do słów Polowego z konferencji posesyjnej, o dziecinnej złośliwości opozycji. - Dlaczego dziecinna? Jeśli już to męska, całkiem dorosła i żeńska też. Być może trochę jej było, ale to jakiś skutek intensywnej autoreklamy pana prezydenta uzewnętrznianej na bilbordach i plakatach na mieście - przyznaje M. Lenk.

Annę Szukalską szefową klubu "Niezależnych Michała Fity" nie zaskakują określenia użyte na konferencji przez Dariusza Polowego. Uważa, że to spodziewane zachowanie prezydenta. Nie zamierza wchodzić w polemikę z jego poglądami, bo musiałaby nieustannie prostować tezy wygłaszane przez włodarza. - Skupię się na swoich wystąpieniach na posiedzeniach komisji i sesjach - zapowiada. Anna Szukalska podkreśla tylko, że D. Polowy błędnie formułuje wspólne zarzuty pod adresem obu klubów opozycji, bo tematów boiska i bieżni nie zgłaszali "Niezależni Michała Fity".


Czytaj także:

https://www.nowiny.pl/174961-dziecinna-zlosliwosc-opozycji-dariusz-polowy-o-poprawkach-do-jego-budzetu-dla-raciborza.html

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.