Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Rusza nabór wniosków o dofinansowania wymiany kotłów

11.02.2021 07:00 | 9 komentarzy | art

Masz pod domem sieć gazową? Dotacji na kocioł węglowy nie dostaniesz.

Rusza nabór wniosków o dofinansowania wymiany kotłów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GORZYCE Wkrótce w gminie Gorzyce ruszy nabór wniosków o dofinansowania na realizację inwestycji w zakresie wymiany źródła ciepła na ekologiczne i wysokosprawne urządzenie grzewcze tj. kocioł węglowy z automatycznym załadunkiem paliwa, kocioł opalany biomasą, kocioł gazowy, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, pompa ciepła.

Dotacją na montaż kotła węglowego lub opalanego biomasą nie będą objęte budynki mieszkalne, które w roku realizacji inwestycji posiadają techniczną możliwość podłączenia do sieci gazowej. – Szczególną uwagę prosimy zwrócić przy wyborze rodzaju inwestycji w miejscowościach, w których w całości lub w części taka możliwość istnieje tj. Gorzyce, Gorzyczki, Bełsznica, Rogów, Czyżowice, Turza Śl. – zaznacza UG w Gorzycach.

Wnioski będzie można składać w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Gorzycach od 18 do 24 lutego.

Nie decyduje kolejność składania wniosków. Realizacji będą podlegały wnioski wyłonione w drodze losowania. Realizacja zadania będzie możliwa po podpisaniu umowy z gminą i powinna nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2021 roku.

W tym roku gmina zamierza przeznaczyć dotacje do montażu 80 eko-kotłów węglowych lub na biomasę (wysokość pojedynczej dotacji to maksymalnie 5 tys. zł), 50 kotłów gazowych, elektrycznych lub olejowych ( wysokość pojedynczej dotacji w tym wypadku to maksymalnie 7 tys. zł) oraz 15 pomp ciepła (maksymalna dotacja to 10 tys. zł).

(art)