Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Barbara Piontek jednak nowym prezesem JSW, wbrew opinii związkowców

09.02.2021 14:40 | 3 komentarze | ska

Według najnowszych informacji podanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową SA nowym prezesem przedsiębiorstwa została dr. hab. Barbara Piontek. Przypomnijmy, że to właśnie ją wskazywali związkowcy w liście do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego jako osobę typowaną do zarządzania JSW. 

Barbara Piontek jednak nowym prezesem JSW, wbrew opinii związkowców
Dr. hab. Barbara Piontek do tej pory była zastępcą prezesa Katowickiej Specjalne Strefy Ekonomicznej S.A. fot. KSSE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Barbara Piontek jednak nowym prezesem JSW, wbrew opinii związkowców

Barbara Piontek została powołana przez Radę Nadzorczą JSW SA na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej X kadencji. Swoje obowiązki nowa Pani prezes obejmie 1 marca 2021 roku. Do tego czasu Artur Dyczko, Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. Technicznych i Operacyjnych będzie pełnił obowiązki prezesa zarządu.

Do tej pory Barbara Piontek pełniła funkcję zastępcy prezesa Katowckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. 

Przypomnijmy, że w skierowanym 25 stycznia liście do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, związkowcy oprócz ataków słownych na byłych prezesów i parlamentarzystów wskazywali właśnie Barbarę Piontek jako osobę typowaną na stanowisko prezesa JSW. - Pan Panie Prezesie wielokrotnie podkreślał, iż spółkami skarbu państwa powinni zarządzać menedżerowie zaufani i kompetentni! A my jeszcze przed ogłoszeniem konkursu, dowiadujemy się, iż nowym Prezesem JSW będzie Pani profesor Barbara Piontek! Na takie podejście do naszej spółki - kontrolowanej przez Skarb Państwa, spółki, która jeszcze dwa lata temu była jedną z 20 największych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych - nie ma naszej zgody! - pisali w liście do Jarosława Kaczyńskiego przedstawiciele NSZZ "Solidarność", Federacji Związku Zawodowego Górników JSW oraz ZZ "Kadra" w JSW.

Czy nowej prezes spółki uda się z powodzeniem współpracować ze stroną społeczną?