Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Przedsiębiorcy z Pietrowic Wielkich nie zostaną uhonorowani, przynajmniej na razie

13.02.2021 16:30 | 0 komentarzy | mad

Gmina Pietrowice Wielkie rezygnuje z dorocznej Gali Przedsiębiorczości. Powód? Koronawirus.

Przedsiębiorcy z Pietrowic Wielkich nie zostaną uhonorowani, przynajmniej na razie
Archiwalne zdjęcie pietrowickiej gali przedsiębiorczości.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Luty to miesiąc, w którym samorządowcy Pietrowic Wielkich wyróżniali statuetkami przedsiębiorców z terenu gminy na dorocznej gali. Tegoroczna, czyli 16. odsłona się nie odbędzie, przynajmniej na razie. Powodem jest pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane. – Nie ma szans na organizację tego wydarzenia. Są obostrzenia, żadne przygotowania się nie toczyły. Więc w tym roku gala się nie odbędzie, chyba że z czasem pozwoli na to sytuacja, więc do tematu powrócimy – mówi Andrzej Wawrzynek, wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Włodarz pytany, czy urzędnicy nie rozważają w sytuacji całkowitego zaniechania organizacji dorocznej gali w tym roku wręczyć statuetki w sposób wirtualny, odpowiada, że nie. – To wydarzenie ma mieć w sobie radość. Tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o wręczenie statuetek. Gala to chwila, kiedy ludzie się poznają, a więc nabywają nowych kontaktów. Wydarzenie w formie online byłoby zbyt „suche” – wyjaśnia Andrzej Wawrzynek.

Przypomnijmy, wydarzenie od kilku już lat odbywa się w Centrum Społeczno-Kulturalnym, gdzie oprócz wręczenia statuetek w kilku kategoriach odbywał się także bal. Podczas zeszłorocznej edycji wydarzeniu towarzyszył występ kabaretu „Koń Polski”.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.