środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Szukasz kredytu bez zaświadczeń o dochodach? Sprawdź, po czym rozpoznasz dobrą ofertę

09.02.2021 17:15 | 0 komentarzy | (s)

Zaskoczył cię nieprzewidziany wydatek? Chcesz skorzystać z wyjątkowej okazji zakupowej? Jest wiele powodów, dla których Polacy decydują się na zaciągnięcie kredytu. Zanim jednak złożysz wniosek i podpiszesz umowę, sprawdź czy wybrałeś korzystne finansowanie. Poznaj kilka kryteriów, które pomagają w rozpoznaniu dobrej oferty.

Szukasz kredytu bez zaświadczeń o dochodach? Sprawdź, po czym rozpoznasz dobrą ofertę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rosnącą popularnością cieszą się kredyty bez zaświadczeń. Formalności ograniczone do minimum pozwalają uzyskać środki nawet tego samego dnia, co znacznie skraca czas oczekiwania na ich wypłatę. Warto jednak mieć świadomość, że w wyborze odpowiedniego finansowania liczy się znacznie więcej elementów.

Wysoka kwota finansowania

Typowy kredyt bez zaświadczeń daje zwykle dostęp do kilkunastu tysięcy złotych. Niekiedy taka kwota to zdecydowanie za mało, aby np. przeprowadzić gruntowny remont. Dlatego warto rozejrzeć się za ofertą proponującą znacznie więcej – nawet 20 tysięcy złotych.

Pamiętaj! Maksymalna dostępna kwota wcale nie oznacza, że musisz się o nią ubiegać. Należy dopasować wysokość finansowania do indywidualnych potrzeb bieżących.

Okres spłaty kredytu

Kredyt bez zaświadczeń nawet na 7 lat? To możliwe, o ile porównasz dostępne oferty. Tak długi okres finansowania ma sporą przewagę – pozwala znacznie zmniejszyć wysokość miesięcznych rat. Jeżeli więc zaciągasz dużą kwotę i nie chcesz obciążać domowego budżetu, rozłożenie płatności na dłuższy okres może okazać się rozsądniejszym wyborem.

Atrakcyjne warunki finansowe

Niektóre banki kuszą niskim oprocentowaniem, podnosząc prowizję oraz wymagając opłaty przygotowawczej (nie jest ona zwracana w przypadku odrzucenia wniosku). Jeśli zależy ci na korzystnych warunkach finansowych, porównaj RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wskaźnik informujący nie tylko o odsetkach, ale i kosztach pozaodsetkowych.

Wymagane formalności

Kredyt bez zaświadczeń, choć z zasady wiąże się z ograniczonymi formalnościami, nie eliminuje ich całkowicie. Jeżeli zależy ci na maksymalnym uproszczeniu, wybierz finansowanie przyznawane w oparciu wyłącznie o oświadczenie o dochodach.

Pamiętaj! Kwoty podane w oświadczeniu muszą być zgodne z prawdą. Zawyżanie wynagrodzenia po to, aby podnieść zdolność kredytową, może mieć poważne konsekwencje.

Wymagania stawiane kredytobiorcy

Wiek czy systematyczne osiągane dochody – to częste kryteria stawiane przez banki. Warto upewnić się również czy kredyt bez zaświadczeń skierowany jest wyłącznie do stałych klientów, czy jest przyznawany również nowym odbiorcom.

Możliwość ubezpieczenia kredytu

Mało kto decyduje się na ubezpieczenie kredytu bez zaświadczeń. Warto jednak sprawdzić, który bank daje taką możliwość – i to na korzystnych warunkach.

Wykupienie takiego ubezpieczenia to dla kredytobiorcy zabezpieczenie w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Przydaje się wówczas, gdy umowa finansowania trwa kilka lat, a sama kwota kredytu jest dość wysoka.

Decyzji o zaciągnięciu kredytu bez zaświadczeń w konkretnym banku nie podejmuj pod wpływem chwili. Przeanalizuj kilka aspektów, by wybrać ofertę wpisującą się w oczekiwania oraz możliwości finansowe.

Materiał zewnętrzny