Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Komu przeszkadza pies ?

07.02.2021 09:50 | 62 komentarze | AgaKa

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w jednym z bloków na os. 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim.

Komu przeszkadza pies ?
fot. Ochotniczy Patrol Zwierzęcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W jednym z mieszkań problematyczny dla sąsiadów okazał się być pies. Psiak cierpi na silny lęk separacyjny. Jego właścicielka rozpoczęła współpracę z psim behawiorystą w celu wyeliminowania problemu. Niestety pozbycie się lęku separacyjnego u psa wymaga czasu i cierpliwości. Tą stracił jeden z "życzliwych" sąsiadów, który zdewastował drzwi wejściowe do mieszkania opiekunki psa. Sprawą zainteresował się Ochotniczy Patrol Zwierzęcy.

- Jeżeli Ktoś z państwa posiada informację o sprawcy prosimy o kontakt telefoniczny 795 901 309. Zapewniamy anonimowość.

- Osobę, która pomalowała mi drzwi pianką montażową uprzejmie informuję, że sprawa została zgłoszona do Komendy Powiatowej Policji jako zniszczenie mienia. Kontakt z rozpuszczalnikiem naraził mnie na alergię, co będzie skutkować dużymi konsekwencjami. Resztę sąsiadów informuję o stałej pracy i kontakcie z behawiorystą, który pracuje nad lękiem separacyjnym u psa. W mieszkaniu posiadam kamery, które 24/h monitorują poprawę sytuacji po wyjściu z mieszkania. Drodzy sąsiedzi, pies był w trakcie szkolenia w momencie dewastacji drzwi, szok w którym się znalazł po przyjeździe grupy ludzi może skutkować pogorszeniem sytuacji, za co serdecznie można podziękować sprawcy. Pozdrawiam - czytamy w informacji dla mieszkańców.

Lęk separacyjny objawia się w momencie, gdy psiak zostaje w mieszkaniu/domu/samochodzie sam. Pies zaczyna wyć lub szczekać, może nawet dojść do defekacji. Pozbycie się problemu wymaga czasu, cierpliwości i nieustannych treningów pod okiem wykwalifikowanego behawiorysty.