Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Wiceprezydent Wacławczyk nazywa ofertę starosty desperacką próbą ratowania agencji zamkowej

03.02.2021 17:33 | 6 komentarzy | ma.w

Zastępca prezydenta Raciborza, odpowiedzialny w urzędzie miasta m.in. za lokalną turystykę uznał - na sesji budżetowej - propozycję starosty raciborskiego - 90 tys. zł na prowadzenie PIT - ofertą medialną i desperacką próbą ratowania finansów agencji prowadzącej Zamek Piastowski.

Wiceprezydent Wacławczyk nazywa ofertę starosty desperacką próbą ratowania agencji zamkowej
Dawid Wacławczyk skytykował na sesji styczniowej ofertę starosty dotyczącą dawnego RCI
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dawid Wacławczyk chciał kontynuować ocenę propozycji w tonie oburzenia, ale radny Mirosław Lenk radził mu stonować, bo jako wiceprezydent powinien dbać o współpracę Miasta i Powiatu. Wacławczyk zgodził się z nim i zmienił ton wypowiedzi.

Przypomnijmy, że wiceprezydent jest zwolennikiem powierzenia punktu (wcześniej RCI) przy Długiej prywatnej firmie. Do urzędu wpłynęła - w przetargu - oferta od przedsiębiorczyni z branży turystycznej Marii Orzechowskiej - Maćkowiak, która wcześniej pracowała z obecnym wiceprezydentem.

Przypomnijmy, że starosta raciborski złożył propozycję współprowadzenia Punktu Informacji Turystycznej prezydentowi Dariuszowi Polowemu. Jak powiedział, zrobił na ostatnim konwencie samorządowców powiatu raciborskiego. Oferuje te usługi za połowę kwoty planowanej przez Miasto, czyli 177 tys. zł na rok.

W galerii zdjęć argumenty Dawida Wacławczyka za prowadzeniem RCI przez prywatną firmę.

Aktualizacja

Radny Wacławczyk poinformował na sesji budżetowej, że pisemnie zwrócił się do starosty Grzegorza Swobody, wskazując, jakie są oczekiwania Miasta co do prowadzenia PIT. Na pytanie Pawła Rycki odparł, że zrobił to 3 lutego, w dniu sesji budżetowej. Jak dodał, nie prowadzi dialogów z partnerami z samorządu w sprawach Raciborza poprzez media.