Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Nowy dyrektor od kultury i sportu. A może też i od bibliotek

05.02.2021 13:00 | 0 komentarzy | art

LUBOMIA Urząd Gminy w Lubomi rozstrzygnął konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi. Został nim Jarosław Wieczorek, dotychczasowy pracownik GOKSiR-u.

Nowy dyrektor od kultury i sportu. A może też i od bibliotek
Był kierownikiem ośrodka sportowego w Nieboczowach, jest także prezesem MKS Gmina Lubomia. W przeszłości piłkarz. Syn trenera Ryszarda Wieczorka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs został ogłoszony bo dotychczasowemu dyrektorowi Markowi Jakubiakowi, skończyła się roczna umowa. Jakubiak w przeszłości był dyrektorem GOK-u (który wówczas jeszcze nie zajmował się sprawami sportu i rekreacji). W marcu 2019 r. został zastąpiony przez Janusza Ballarina, który jednak pożegnał się później z pracą w GOK, przechodząc do pracy poza gminą. Ponownie dyrektorem został Jakubiak, który jednak został zatrudniony na roczną umowę. – Tak się umówiliśmy, że po roku ogłoszę konkurs na to stanowisko – tłumaczy Czesław Burek, wójt Lubomi.

W konkursie, który został ogłoszony 7 grudnia 2020 r. wystartowało trzech kandydatów. Oprócz wspomnianego Jakubiaka, wystartował w nim również jego dotychczasowy podwładny Jarosław Wieczorek, który był kierownikiem kompleksu sportowego w Nieboczowach, a także jeszcze jedna osoba – kandydat z gminy Krzyżanowice.

Ostatecznie na dyrektora wybrano Jarosława Wieczorka, uznając że najlepiej poradzi sobie on zarządzaniem rozbudowanym GOKSiR-em, w skład którego wchodzą Ośrodki i Domy Kultury w Lubomi, Syryni, Grabówce, Bukowie i Nieboczowach a także ośrodek sportowy w Nieboczowach.

Wieczorek objął stanowisko 1 lutego. Niewykluczone, że czeka go nowe zadanie – włączenia w struktury GOKSiR również Gminnej Biblioteki Publicznej. – Mamy taki pomysł. Nasze biblioteki i tak mieszczą się w siedzibach ośrodków i domów kultury. Całością łatwiej byłoby zarządzać, tak pod względem kadrowym, jak i księgowym – mówi Bogdan Burek, zastępca wójta Lubomi. Zgodę na takie połączenie gmina musi jednak uzyskać m.in. w Ministerstwie Kultury. A to akurat takie pewne nie jest.

(art)

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski