Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Co z nagraniem z sesji wodzisławskiej rady?

28.01.2021 12:59 | 3 komentarze | juk

W tej chwili próżno szukać nagrania z wczorajszej sesji wodzisławskiej rady. Kiedy będzie dostępne? Do końca nie wiadomo.

Co z nagraniem z sesji wodzisławskiej rady?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (27.01) odbyła się pierwsza w 2021 r. sesja wodzisławskiej rady. W trakcie obrad nie brakowało emocji ani długich dyskusji. Radni debatowali od godz. 12.00 do prawie 22.30. Ci, którzy obrad nie śledzili na żywo, dziś na próżno mogą szukać nagrania w internecie.

Dotychczas dostęp do transmisji na żywo i nagrań archiwalnych sesji był bardzo łatwy. Były one udostępniane w serwisie internetowym YouTube. Wczoraj informowaliśmy, że magistrat zrezygnował z tej formy przesyłu. Od nowego roku posiedzenia można wyłącznie śledzić za pośrednictwem serwisu e-sesja. Materiał dostępny TUTAJ. Okazuje się jednak, że nagranie z sesji nie jest dostępne natychmiast po zakończeniu obrad - tak jak to miało miejsce dotychczas.

- Sesja najpierw jest transmitowana na żywo. Później nagranie uzupełniane jest o obowiązkową dla nas transkrypcję. Gdy będzie w pełni gotowa, nagranie będzie opublikowane w sieci i w pełni dostępne - przekazuje rzecznik prasowa wodzisławskiego magistratu Anna Szweda-Piguła. Dodaje, że do takiego przygotowania materiału obliguje urząd od kilku tygodni ustawa o dostępności. Po jakim czasie w takim razie nagranie będzie dostępne? Pani rzecznik nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wyjaśnia jedynie, że czas zależny jest przede wszystkim od długości materiału do opracowania. W efekcie to długość nagrania będzie determinowała czas oczekiwania.