Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Sukces technikum z Jastrzębia

28.01.2021 11:46 | 1 komentarz | AgaKa

W tegorocznym rankingu "Perspektyw" ujęto prawie 500 techników z całego kraju. Bardzo wysoko, bo już na 9. miejscu, uplasowało się Technikum nr 4, wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 6. To najlepszy wynik w całym województwie.

Sukces technikum z Jastrzębia
Portal "Perspektywy" uznał Technikum nr 4 za najlepsze na Śląsku i 9. w Polsce. W rankingu znalazło się również Technikum w ZS Nr 2 oraz I i IV LO.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Z radością i wielką dumą przyjęliśmy wiadomość, że nasze Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr  6 osiągnęło fantastyczny wynik zajmując 1. miejsce w województwie śląskim wśród techników, a w rankingu ogólnopolskim osiągnęło historyczny wynik, zajmując 9. miejsce. Tym większy to sukces, bo osiągnięty w trudnym roku 2020, który był czasem pandemii i nauczania zdalnego. Przede wszystkim gratulujemy Wam uczniowie, bo to przede wszystkim Wasza praca, zaangażowanie, wyniki matur, egzaminów zawodowych oraz udział w olimpiadach i osiąganie w nich statusu laureatów i finalistów pozwoliły osiągnąć ten wynik. Gratulujemy także nauczycielom, bo zawsze wkładacie serce w poprowadzenie uczniów do tych sukcesów i wspieracie ich, gdy to jest potrzebne - napisała dyrekcja Zespołu Szkół nr 6.

Na 32. miejscu w wojewódzkim rankingu techników znalazło się Technikum nr 1, wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2 im. W. Korfantego (200. miejsce w Polsce). W Rankingu "Perspektyw" notowane są również dwa jastrzębskie licea: I LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica (52. miejsce w województwie, 487. w Polsce ) i IV LO (85. miejsce na Śląsku, 756. w kraju).