Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Ogromne zainteresowanie wymianą kotłów. W Mszanie właśnie wylosowano kto otrzyma dotację

27.01.2021 16:34 | 1 komentarz | art

Dziś w Urzędzie Gminy w Mszanie odbyło się losowanie kolejności przyznawania dotacji na wymianę starych kotłów na ekologiczne źródła ogrzewania. Zainteresowanie tegorocznym programem dotacyjnym było ogromne. W trwającym od 11 do 22 stycznia br. naborze na dotacje do wymiany przestarzałych źródeł ciepła złożono aż 272 wnioski. 

Ogromne zainteresowanie wymianą kotłów. W Mszanie właśnie wylosowano kto otrzyma dotację
Tak dużego zainteresowania dotacjami jeszcze w Mszanie, ani w innych gminach powiatu wodzisławskiego jeszcze nie było
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Spodziewaliśmy się dużej ilości wniosków, ale zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Zdajemy sobie sprawę, że wpływ na to mają przepisy uchwały antysmogowej, które obligują do wymiany najstarszych kotłów do końca bieżącego roku. Dlatego będę szukał możliwości finansowych na dodatkowe dotacje dla tych mieszkańców, którzy znaleźli się na liście rezerwowej. Będziemy na bieżąco przekazywać informacje w tej sprawie - zapowiedział w trakcie losowania wójt gminy Mszana Mirosław Szymanek.

Póki co gmina ma zabezpieczone w budżecie 500 tys. zł na realizację programu wymiany kotłów w tym roku. Wysokość pojedynczej dotacji wynosi 5 tys. zł. Co oznacza, że przekazanych zostanie 100 dotacji - właśnie dla tych mieszkańców, których wnioski zostały wylosowane na pierwszych 100 miejscach listy. 

Włodarza gminy cieszy fakt, że rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców i decydują się oni coraz liczniej na ekologiczne źródła ogrzewania. - Kolejne wymienione stare piece to czystsze powietrze, którym wszyscy oddychamy - mówi wójt.

Informacje na temat losowania i zasad dofinansowania można uzyskać pod numerem tel. 32/475 97 59, 32/475 97 48.