Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Patrol

Chytry plan. Ukradł samochód, by spłacić długi

27.01.2021 11:01 | 1 komentarz | juk

Policjanci z Rydułtów zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który był podejrzewany o kradzież samochodu. Śledczy prowadzą dalsze czynności mające na celu wyjaśnić, czy sprawca nie współdziałał z innymi osobami.

Chytry plan. Ukradł samochód, by spłacić długi
Śledczy wyjaśniają teraz dokładne okoliczności kradzieży i ustalają czy sprawca działał sam. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. (fot. ilustracyjne)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

5 listopada 2020 r. na parkingu jednego z marketów przy ul. Obywatelskiej w Rydułtowach doszło do kradzieży pojazdu Renault Megane. Należał on do jednego z tamtejszych mieszkańców. Kilkanaście dni później pojazd został odnaleziony w lesie na terenie Jankowic. Samochód nie posiadał już jednak kół i akumulatora.

- Praca śledczych z Komisariatu Policji w Rydułtowach pozwoliła na wytypowanie potencjalnego podejrzanego, który mógł dokonać przedmiotowej kradzieży - przekazuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. W miniony piątek (22.01) rydułtowscy kryminalni wraz z zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Rydułtowach zatrzymali 34-latka, który przyznał się do popełnionego czynu. - Mężczyzna podczas wyjaśnień jako przyczynę kradzieży wskazał chęć spłacenia długów. Aktualnie prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. - informuje Błasik. Śledczy wyjaśniają teraz dokładne okoliczności kradzieży i ustalają czy sprawca działał sam. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.