Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Nikomu nie życzymy mieszkać przy takiej drodze [ZDJĘCIA]

01.02.2021 18:30 | 3 komentarze | żet

Dziury w jezdni były tak wielkie, że mieszkańcom trudno było dojechać do domu. Drogowcy zasypali największy ubytek, jednak po kilku dniach w tym samym miejscu znowu zaczęły pojawiać się dziury.

Nikomu nie życzymy mieszkać przy takiej drodze [ZDJĘCIA]
Odnoga ulicy Brzeskiej w Raciborzu przed i po interwencji drogowców (fot. Czytelnik).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy Raciborza-Dębicza zwrócili się do Nowin z prośbą o interwencję w sprawie ulicy Brzeskiej - konkretnie odnogi tej drogi w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Rybnicką oraz torów kolejowych. - Półtora roku temu droga była utwardzona jakimś materiałem, który po ulewach się spłukał i narobiło się wiele dziur i błota. Największa i bardzo głęboka dziura jest tuż przy wjeździe na drogę. Nikt się tym problemem nie interesuje, a mieszkańcy niszczą sobie samochody. Również wyjście do sklepu lub na przystanek sprawia duży kłopot mieszkańcom - tym bardziej, iż mieszka tu dużo starszych osób - czytamy w liście do redakcji.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Racibórz, czy opisany przez Czytelników odcinek ulicy Brzeskiej figuruje w tegorocznym planie bieżących napraw dróg? A jeśli nie, to kiedy planuje się naprawę tej drogi? Na dwuzdaniową odpowiedź przyszło nam czekać 18 dni (8.01 - 26.01). - W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, iż uzupełnienie kruszywem ubytków na wskazanym odcinku drogi zostało uwzględnione w tegorocznym planie bieżących napraw dróg. Największy ubytek został już zasypany, dalszy etap zostanie zrealizowany niezwłocznie w sprzyjających warunkach atmosferycznych - poinformowała nas Lucyna Siwek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Racibórz.

Zainteresowani mieszkańcy potwierdzili, że największa dziura w jezdni faktycznie została zasypana, jednak ubytki znowu się pojawiają. Pozostaje więc czekać na poprawę pogody oraz przeprowadzenie remontu drogi.