środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Pojechali jak do pożaru. Na miejscu natrafili na... słoik z niedopałkami papierosów

27.01.2021 09:53 | 0 komentarzy | żet

Informacja o interwencjach strażaków z powiatu raciborskiego odnotowanych 26 stycznia 2021 r.

Pojechali jak do pożaru. Na miejscu natrafili na... słoik z niedopałkami papierosów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26 stycznia pierwsze zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej o godz. 10.08. Dotyczyło ono zadymienia w piwnicy budynku przy ul. Warszawskiej w Raciborzu. Zaalarmowano cztery zastępy zawodowców oraz jeden zastęp ochotników. Na miejscu okazało się, że paliły się zgromadzone w słoiku resztki papierosów. Zostały one zalane wodą tuż przed przybyciem strażaków.

Kolejna interwencja polegała na ugaszeniu ogniska pozostawionego bez dozoru w rejonie ul. Hulczyńskiej w Raciborzu (godz. 12.59). O godz. 13.05 strażacy-ochotnicy wypompowali wodę z piwnicy przy ul. Raciborskiej w Kornowacu.

Następna akcja to wypadek na ul. Gliwickiej w Raciborzu, w którym poszkodowane zostały dwie osoby (więcej informacji tutaj: Zderzenie czołowe przy moście na Ostrogu. Dwie osoby w szpitalu).

Ostatnia interwencja dotyczyła budynku przy pl. Wolności w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla (godz. 19.14). Strażacy sprawdzili pomieszczenia w budynku, jednak nie stwierdzili zagrożenia.

Dodajmy, że 27 stycznia strażacy zdążyli już interweniować w związku z: podejrzeniem próby samobójczej przy ul. Karola Miarki w Raciborzu (godz. 00.32, alarm fałszywy w dobrej wierze), pożarem śmieci przy ul. Grzonki w Raciborzu (godz. 4.49) oraz kolizją w Żerdzinach<Żerdziny> (godz. 5.35, dwa samochody w rowie, nikomu nic się nie stało, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł).