Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

W Lubomi jednak zaszczepią przeciwko COVID-19

27.01.2021 08:51 | 0 komentarzy | art

Lubomia nie będzie białą plamą na mapie szczepień przeciwko COVID-19. Po tym jak jedna z przychodni w Lubomi zrezygnowała z uczestnictwa w programie szczepień przeciwko koronawirusowi, a była to jedyna taka placówka na terenie gminy, gmina Lubomia była jedyną w powiecie, w której nie było punktu szczepień. 25 stycznia się to zmieniło. 

W Lubomi jednak zaszczepią przeciwko COVID-19
Przychodnia w Lubomi przy ul. Parkowej 2. Fot. google.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poradnia Lekarza POZ Novum-Med najpierw zadeklarował przystąpienie do programu szczepień, ostatecznie z tego zrezygnował, ale na rządowej liście punktów szczepień i tak wciąż figurował. Pisaliśmy o tym tutaj. Włodarz gminy Czesław Burek nie ukrywał zaskoczenia takim obrotem spraw. - Jesteśmy białą plamą na mapie szczepień przeciwko COVID-19 - nie krył zmartwienia. Zapewniał, że podejmie kroki, by zmienić ten stan rzeczy. Jednym z rozpatrywanych wariantów było sprowadzenie do gminy mobilnego punktu szczepień, o czym pisaliśmy tutaj.

Ostatecznie doszło do tego, że lubomska przychodnia, która najpierw wycofała z przystąpienia do programu szczepień, postanowiła do niego wrócić. O tym, że taki obrót spraw jest możliwy, wójt Lubomi informował nas tuż przed weekendem. We wtorek 26 stycznia potwierdził te informacje. "Informuję mieszkańców, z terenu naszej gminy, że od 25.01.2021 r. uruchomiony został punkt szczepień znajdujący się w przychodni przy ul. Parkowej 2 w Lubomi" - napisał w mediach społecznościowych. 

Jak sprawdziliśmy w przychodni na ul. Parkowej 2, trwają tam obecnie zapisy chętnych do szczepień. Same szczepienia ruszą tam 2 lutego. 

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia