Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa ze wsparciem dla WSS nr 2 w Jastrzębiu

26.01.2021 13:16 | 0 komentarzy | AgaKa

Darowizna w postaci sprzętu medycznego trafiła na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz na Oddział Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Wśród przekazanych darów znalazły się: monitor pacjenta YK-810 Yonker z modułem CO2, monitor stężenia CO2 oraz SpO2 HM-200, a także ciśnieniomierze automatyczne.

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa ze wsparciem dla WSS nr 2 w Jastrzębiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jest to nowoczesny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach. Monitory pozwalają na pomiar szerokiego zakresu parametrów związanych z prawidłową wymianą oddechową u pacjentów zaintubowanych i niezaintubowanych, zwiększają możliwości diagnostyczne i skuteczniejsze leczenie – powiedział dr n. med. Józef Danek, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

W imieniu firmy wsparcie szpitalom przekazali Krzysztof Zalewski, prezes zarządu PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa oraz Artur Michałowski, zastępca prezesa zarządu PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa.

– Od początku walki z pandemią pomagamy śląskim szpitalom. Wspieranie tych, którzy walczą o zdrowie i życie ludzkie jest szczególnie ważne w tych trudnych czasach, a każda pomoc jest na wagę złota. Jesteśmy całym sercem tu w Jastrzębiu, dlatego nie mogliśmy podjąć innej decyzji – podsumował Krzysztof Zalewski, prezes zarządu.