Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Bartosz Sala nowym radnym Nędzy

25.01.2021 19:29 | 0 komentarzy | mad

Bartosz Sala zastąpił zmarłego radnego Karola Kalembę. Tym samym Rada Gminy Nędza na powrót pracuje w 15-osobowym składzie.

Bartosz Sala nowym radnym Nędzy
Nowemu radnemu objęcia mandatu pogratulował m.in. przewodniczący rady Gerard Przybyła.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed świętami Bożego Narodzenia informowaliśmy o objęciu mandatu radnego przez Zdzisława Walkiewicza z Górek Śląskich. Zastąpił Denisa Cyfkę, który zrezygnował z udziału w życiu publicznym (Z. Walkiewicz jako jedyny wystartował w wyborach uzupełniających). Wówczas na sesji radny złożył ślubowanie.

Ślubowanie odbyło się także na sesji zwołanej na poniedziałek 25 stycznia. Wówczas złożył je Bartosz Sala, który objął mandat radnego Szymocic po tym, jak jako jedyny wystartował w wyborach uzupełniający. Te musiały się odbyć po tym jak zmarł Karol Kalemba - wieloletni reprezentant tej wsi w radzie gminy. B. Sala jest także sołtysem Szymocic. Tę funkcję sprawuje od ostatnich wyborów sołeckich. Wcześniej sołtysem był zmarły radny, który nie chciał ubiegać się o reelekcję. Rezygnację z kandydowania uzasadniał wówczas pracą w radzie gminy, gdzie został przewodniczącym komisji rewizyjnej.

Nowy radny pytany o komentarz odpowiada: 

Mam nadzieję, że uda nam się coś zmienić w naszych małych Szymocicach. Jestem pełen nadziei. Poprzedni radny, a także sołtys, śp. Karol Kalemba, świetnie sprawował swoją funkcję. Będę starał się gonić.

Ludzie:

Bartosz Sala

Bartosz Sala

Radny gminy Nędza, sołtys wsi Szymocice

Gerard Przybyła

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Karol Kalemba

Karol Kalemba

Były radny gminy Nędza.