Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

WOŚP w Jastrzębiu. Będzie Rajd Czarny Jastrząb III - WOŚP

25.01.2021 11:28 | 1 komentarz | AgaKa

Już w niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Jastrzębiu zagra orkiestra Jurka Owsiaka. Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, które odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

WOŚP w Jastrzębiu. Będzie Rajd Czarny Jastrząb III - WOŚP
Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznego finału WOŚP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w niedzielę, 31 stycznia, od godziny 6.00, w „Korfantym” będą wydawane identyfikatory i puszki dla wolontariuszy. Osoby pełnoletnie, a w przypadku osób młodszych - wraz z opiekunami, wyruszą w miasto.

Jednym z ciekawych akcentów jastrzębskiego WOŚP będzie charytatywny rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów zabytkowych i wszystkich innych. Start w niedzielę, 31 stycznia, spod Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w godz. 11.00-13.00, rejestracja na profilu FB: Rajd Czarny Jastrząb III - WOŚP. Rajd polega na przejechaniu 25 km trasy, na której będą umieszczone zagadki i rebusy na temat polskiej muzyki, filmów oraz seriali. Jest to chyba jedyny rodzaj zabawy, na który można pozwolić sobie w czasie epidemii. Dochód w całości będzie wrzucony do puszki WOŚP.

Jak podkreśla szef sztabu Jarosław Potępa, w tym roku będzie to finał inny, niż dotychczasowe. Przede wszystkim narzucony zostanie reżim sanitarny. Nie będzie sceny z zespołami, która zawsze znajdowała się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Jej rolę, chociaż w ograniczonym zakresie, przejmie sala kinowa w ZS Nr 2, na której wystąpi młodzież z jastrzębskich szkół. Koncert będzie transmitowany na profilu Facebook szkoły oraz WOŚP Jastrzębie-Zdrój. Również za pośrednictwem tych mediów społecznościowych będzie można podejrzeć pracę sztabu w ciągu całego dnia.