Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Patrol

Hulajnogami wyłamali siedziska ławek. Wandale wpadli przez monitoring

25.01.2021 10:23 | 6 komentarzy | ska

To było sylwestrowe popołudnie. Grupa nastolatków wybrała się do Parku Zdrojowego. Podjechali na hulajnogach i wpadli na wyjątkowo głupi pomysł - postanowili zniszczyć drewniane siedziska w inhalatorium. Nie wpadli jednak na to, że są doskonale widoczni w obiektywie kamery. 

Hulajnogami wyłamali siedziska ławek. Wandale wpadli przez monitoring
Dzięki zapisom z miejskiego monitoringu udało się dotrzeć do młodych wandali. fot. KMP Jastrzebie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hulajnogami wyłamali siedziska ławek. Wpadli przez monitoring

Jastrzębscy policjanci upublicznili wizerunek młodych wandali, co odniosło zamierzony skutek. - Po publikacji otrzymaliśmy informacje od mieszkańców na temat tożsamości młodych ludzi, których wizerunek był na zdjęciach. Wandalami okazali się mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy również wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli policjantom Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek podejrzanych w środkach masowego przekazu - podkreśla asp. Halina Semik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Okazało się, że wandalami są jastrzębianie w wieku 14 – 16 lat. Teraz młodzi ludzie poniosą konsekwencje swojego postępowania. Straty w inhalatorium po głupiej zabawie wyniosły ponad 5 tys. zł.