środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

100-latka z Godowa zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. To najstarsza mieszkanka gminy

22.01.2021 16:20 | 6 komentarzy | art

Najstarsza mieszkanka gminy Godów - 100-letnia Anna Popiołek z Godowa - została w środę 20 stycznia zaszczepiona przeciwko koronawirusowi COVID-19 - poinformował dziś Urząd Gminy w Godowie. Kilka dni temu wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk wystosował apel do mieszkańców o szczepienie się. 

100-latka z Godowa zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. To najstarsza mieszkanka gminy
Szczepienie najsatrszej mieszkanki Godowa pani Anny Popiołek. Fot. UG Godów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje UG w Godowie, pani Anna po szczepieniu czuje się dobrze, nie odczuwa żadnych skutków ubocznych szczepionki. Szczepienie wykonała dr Teresa Moskwa-Brzemia.

19 stycznia wójt Godowa zaapelował do mieszkańców gminy o przystępowanie do szczepienia. 

- Ostatni rok był dla nas wszystkich szczególnie trudny, co związane było z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w całkiem nowej rzeczywistości, ograniczając do minimum wszelkie kontakty społeczne.

Pod koniec 2020 roku wreszcie pojawił się jeden z najważniejszych elementów walki z pandemią - szczepionka, która daje nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności. Ale to kiedy ta normalność nastąpi, zależeć będzie od nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest bowiem możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka, a taką możliwość daje nam właśnie szczepionka. W interesie całego społeczeństwa leży zatem to, aby cały proces szczepień przebiegał w Polsce jak najsprawniej.

Mając na uwadze powyższe, zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w walkę z koronawirusem poprzez przystąpienie do szczepień - apeluje Mariusz Adamczyk. 


Zapisy na szczepienia na terenie gminy Godów przyjmowane są w dwóch punktach: 

Punkt Szczepień Poradnia lekarza POZ Eugeniusz Brzemia, ul. Wyzwolenia 10, 44-348 Skrzyszów, kom. 661 331 727

Punkt Szczepień Poradnia lekarza POZ Eugeniusz Brzemia, ul. 1 Maja 18, 44-340 Godów, tel. 32 47 65 518, kom. 661 331 727

Numer telefonu, pod którym można zasięgnąć informacje na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień: 508 738 169.

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia, z kolei od 22 stycznia ruszyła rejestracja dla osób w wieku 70+.

Co ciekawe, szczepienia seniorów, wedle harmonogramów publikowanych przez rządowe instytucje, miały rozpocząć się 25 stycznia. Ostatecznie w wielu przypadkach ruszyły one wcześniej.