Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

JSW odpowiada na zarzuty w sprawie spółki Innowacje

22.01.2021 14:38 | 0 komentarzy | ska

Niedawno w mediach pojawiły się informacje o stratach wygenerowanych przez spółkę JSW Innowacje. Na te zarzuty odpowiedziała JSW SA.

JSW odpowiada na zarzuty w sprawie spółki Innowacje
Prokuratura sprawdzi, czy w firmie JSW Innowacje nie dochodziło do niegospodarności. fot. arch. JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

JSW odpowiada na zarzuty w sprawie spółki Innowacje

- Informacje pojawiające się w artykułach opublikowanych w gazecie „Puls Biznesu” dnia 5 i 11 stycznia br. podają nieprawdziwe informacje, co do wyników audytu przeprowadzonego w spółce JSW Innowacje, m.in. nieuzasadnione sugestie jakoby 80 milionów złotych inwestycji JSW zostało zmarnowane. Kategorycznie dementujemy tę informację, podobnie jak Kancelaria Dentons autor audytu, na który powołuje się autor publikacji w dzienniku Puls Biznesu. Kancelaria wydała w tej sprawie stosowne oświadczenie - wyjaśnia Sławomir Starzyński, rzecznik prasowy JSW SA.

Zarząd Spółki JSW SA w 2020r. zainicjował procedury kontrolne oraz zlecił kancelarii Dentons wykonanie niezależnego raportu dot. funkcjonowania JSW Innowacje. Po odebraniu dokumentu podjęto decyzję o przesłaniu go do Prokuratury Regionalnej w Katowicach w celu zbadania czy w JSW Innowacje nie dochodziło do przydatków niegospodarności. Dopełnione zostały wszelkie procedury i formalności.