Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Wójt Rudnika odpowiada na stanowisko nauczycieli: musimy bazować na konkretach

21.01.2021 13:52 | 4 komentarze | mad

Wracamy do tematu reorganizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Brzeźnicy. – Sprawa przyszłości szkoły jest sprawą otwartą, jesteśmy otwarci na dialog, ale oczekujemy dialogu opartego na rzetelnych danych i możliwych do zweryfikowania i zrealizowania propozycjach – pisze Piotr Rybka, wójt gminy.

Wójt Rudnika odpowiada na stanowisko nauczycieli: musimy bazować na konkretach
Zespół Szkolno-Przedszkolny z oddziałami integracyjnymi w Brzeźnicy, wójt gminy Rudnik Piotr Rybka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

List wójta, który trafił do redakcji „Nowin Raciborskich”, jest reakcją, na stanowisko nauczycieli, które opublikowaliśmy w artykule: Ważą się losy szkoły w Brzeźnicy. Nauczyciele apelują do wójta.

– Stanęliśmy przed zadaniem zweryfikowania planów związanych ze stanem oświaty w Gminie Rudnik. Za wcześnie mówić o likwidacji Szkoły w Brzeźnicy – wciąż trwają analizy, nie tylko finansowe, sytuacji w tej szkole. Otworzyliśmy Państwu szansę pokazania możliwości uratowania placówki przed dwoma laty, teraz również dajemy szansę. Ostateczna decyzja będzie więc wypadkową wielu elementów, na nią się składających. Co do Przedszkola, sytuacja jest oczywista – Przedszkole zostaje utrzymane, a jego funkcjonowanie w tym miejscu jest uzasadnione obiektywnymi warunkami – pisze wójt.

Włodarz wskazuje również, że "my nie opieramy przyszłości placówki na domniemaniach i emocjach, ale musimy bazować na konkretach". – Gospodarowanie w ramach tak skromnego budżetu, jaki ma Gmina Rudnik, polega na dokonywaniu, niemal codziennie, racjonalnych wyborów. Zapewnienie przyszłości 22 uczniom i 14 nauczycielom placówki jest słabym argumentem wobec oczekiwań społeczności dotyczących rozwoju i inwestycji w gminie, chociażby były to tylko oczekiwania samego sołectwa Brzeźnica – jednego z największych sołectw w naszej gminie – podkreśla Piotr Rybka (pełną treść pisma publikujemy poniżej).

Odpowiedź wójta Piotra Rybki 

Do tematu reorganizacji placówki wrócimy w najbliższym wydaniu "Nowin Raciborskich".

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.