Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Medale za ofiarność i odwagę. Prezydent Andrzej Duda uhonorował strażaków z Kuźni Raciborskiej

21.01.2021 08:38 | 0 komentarzy | mad

Medale przyznano strażakom po wniosku wystosowanym przez Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

Medale za ofiarność i odwagę. Prezydent Andrzej Duda uhonorował strażaków z Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z końcem 2019 roku władze gminy, poprzez wojewodę śląskiego, wystąpiły z wnioskiem do prezydenta RP o uhonorowanie „Medalem za Ofiarność i Odwagę” zasłużonych strażaków ochotników z jednostek z terenu gminy.

– Którzy od wielu lat wykazują się ogromnym poświęceniem, zaangażowaniem, dowodząc działaniami ratowniczymi w ratowanie mienia i życia ludzkiego, niejednokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie i życie – argumentują w urzędzie.

Informacja, że medale strażakom przyznano, do urzędu dotarła z początkiem 2021 roku. Nadanie nastąpiło natomiast 15 grudnia 2020 roku. Uhonorowani zostali: Krzysztof Bartoń - komendant gminny OSP, Krzysztof Grobelny - prezes OSP Kuźnia Raciborska, Joachim Dudek - naczelnik OSP Rudy, Tomasz Czogała - naczelnik OSP Siedliska i Adam Rabiej - naczelnik OSP Ruda Kozielska.

Jak wyjaśniają w urzędzie, Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, o miejscu i terminie wręczenia odznaczeń strażacy zostaną poinformowani odrębnym pismem.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej