środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Wodzisławski szpital otrzyma kolejne szczepionki

20.01.2021 12:37 | 1 komentarz | art

W tym tygodniu Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu ma otrzymać kolejną dawkę szczepionek przeciwko COVID-19 dla grupy 0, a także dla domów pomocy społecznej. Ilość jednak nie powala. 

Wodzisławski szpital otrzyma kolejne szczepionki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że 18 stycznia PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu zawiesił szczepienia w związku ze wstrzymaniem dostaw szczepionek dla grupy 0 do szpitali węzłowych. Było to pokłosiem ograniczenia dostaw przez producenta szczepionek.

Dyrektor PPZOZ Krzysztof Kowalik powiedział nam dziś, że szpital właśnie otrzymał informację o tym, iż jeszcze w tym tygodniu ma on otrzymać kolejną partię szczepionek. 

- Mamy otrzymać 90 szczepionek z przeznaczeniem dla domów pomocy społecznej oraz 180 szczepionek z przeznaczeniem dla personelu - mówi Kowalik. 

Jak precyzuje 90 szczepionek dla mieszkańców DPS-ów zostanie rozdzielonych pomiędzy cztery takie placówki: w Gorzycach, Wodzisławiu, Czyżowicach i Godowie. 

Do 17 stycznia wodzisławski szpital zaszczepił pierwszą dawką szczepionki 359 osób, w tym 265 osób  personelu własnego oraz 94 osoby personelu podmiotów zewnętrznych.

Tymczasem chęć zaszczepienia zgłosiło 460 osób personelu własnego szpitala i 1135 osób personelu podmiotów zewnętrznych. Łącznie to 1595 osób. Na zaszczepienie czeka więc jeszcze 1236 osób z grupy 0, które zgłosiły taką chęć.