środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Pożar samochodu bmw w Krzanowicach

20.01.2021 11:29 | 1 komentarz | żet

Zarzewiem pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Straty sięgają 35 tys. zł.

Pożar samochodu bmw w Krzanowicach
Do ugaszenia pożaru samochodu w Krzanowicach skierowano zawodowców z Raciborza oraz miejscowych ochotników (fot. OSP Krzanowice/Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

19 stycznia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy, interweniując w Raciborzu oraz Krzanowicach. Pierwsze zgłoszenie (godz. 10.39) dotyczyło czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Wojska Polskiego w Raciborzu. Urządzenie weszło w stan alarmu, jednak strażacy nie stwierdzili zagrożenia. Brygadier Roland Kotula z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu przypomina, że urządzenia tego typu podlegają okresowej kalibracji, natomiast sensory po kilku latach nadają się do wymiany.

O godz. 12.09 strażacy udali się do budynku wielorodzinnego przy ul. Odrzańskiej w Raciborzu, gdzie na klatce schodowej wyczuwalny był zapach spalenizny. Okazało się, że źródłem zapachu była przypalona potrawa.

Ostatnia interwencja strażaków polegała na ugaszeniu samochodu bmw. Do pożaru doszło na ul. Młyńskiej w Krzanowicach (godz. 14.38). Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 35 tys. zł.