Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Kompostowanie odpadów się opłaca

19.01.2021 09:44 | 0 komentarzy | AgaKa

Częściowe zwolnienie z opłat od 1 stycznia mogą uzyskać osoby, które kompostują bioodpady. Dotyczy to mieszkańców domów jednorodzinnych. Warunkiem jest posiadanie przydomowego kompostownika.

Kompostowanie odpadów się opłaca
Ulgi mogą uzyskać właściciele domków jednorodzinnych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystarczy złożyć poprawną, nową deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami - trzeba oświadczyć w niej kompostowanie bioodpadów. Zniżka wynosi 1,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Deklarację należy złożyć w terminie do 10 dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym właściciel nieruchomości rozpoczął kompostowanie. Gdy właściciel nieruchomości złoży nową deklarację do 10 lutego 2021 r., zwolnienie będzie przysługiwało od 1 stycznia 2021 r.

Deklaracja jest dostępna na stronie www.jastrzebie.pl w zakładce Dla mieszkańca - Ekologia - Deklaracja oraz w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój, tel. 32-47-85-397.

W przypadku nowej deklaracji, w brązowych pojemnikach lub workach będzie można oddawać tylko te bioodpady, których nie można kompostować: skórki cytrusów, spleśniałe resztki owoców i warzyw, chore rośliny. Informacja o posiadaniu kompostownika będzie weryfikowana.