Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Są raciborzanie, którzy nie chcą remontu ul. Bema w wersji magistratu

14.01.2021 11:10 | 16 komentarzy | ma.w

Czworo mieszkańców rozesłało do redakcji lokalnych mediów obszerny list z uwagami na temat zapowiedzi prezydenta Raciborza Dariusza Polowego, który chce w tym roku kompleksowo wyremontować ul. Bema.

Są raciborzanie, którzy nie chcą remontu ul. Bema w wersji magistratu
Tak ma wyglądać ulica Bema po wyremontowaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Prezydent twierdzi, że przebudowa tej drogi spowoduje wzrost bezpieczeństwa. Uważamy, że będzie dokładnie odwrotnie i doprowadzi do jego pogorszenia oraz do wielu innych negatywnych skutków - piszą raciborzanie.

Powołują się na petycję, która trafiła do magistratu w lutym ubiegłego roku i podpisało się pod nią ponad 600 osób. Jest wielowątkowa, ale wśród pozycji, jakie porusza, jest też remont ul. Bema. Ponadto w październiku 2020 na Batorego trafiła kolejna petycja, z 271 podpisami, gdzie także protestowano przeciwko magistrackiej wersji remontu ulicy przy parku Roth.

Zdaniem autorów listu realizacja zamiarów urzędu miasta spowoduje na Bema:

  • wypadki,
  • wzrost zagrożenia na tej ulicy,
  • większą ilość samochodów,
  • więcej hałasu
  • wzrost zanieczyszczenia powietrza spalinami
  • utratę ok. 530 m kw. zieleni, która zostanie zabrukowana

Ich postulat to wprowadzenie na ulicy Bema ruchu jednokierunkowego z ograniczeniem prędkości do 30 km,

Według podpisanych pod listem poprawi to na niej bezpieczeństwo, ograniczy już teraz zbyt duży i uciążliwy dla odpoczywających w parku i dla dzieci z przedszkola przy tej ulicy ruch samochodów, a także zniweluje „hałas i spaliny wdzierające się do parku i ogrodu i budynku przedszkola”.

- Jesteśmy gotowi podjąć wszelkie środki w ramach prawa przeciwko UM Racibórz i Prezydentowi Dariuszowi Polowemu jeżeli nie odwoła procedury przetargowej i nie zmieni projektu remontu tej drogi - zapowiadają raciborzanie. Proszą radnych miejskich i prezydenta, aby nie przeznaczali pieniędzy na remont tej drogi w budżecie na 2021 rok.

W materiale wideo - zapis konferencji prasowej prezydenta Raciborza w sprawie zapowiedzi remontu ulicy Bema.

Pełna treść listu w sprawie m.in. remontu ulicy Bema.

Pobierz Pismo do mediów Odp na konferencję Pr Polowego z dn,07.01.2020. ostateczne (1).pdf (format pdf, rozmiar ~2.89 M)