Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Afera na Płoni w Magazynie śledczym Anity Gargas

14.01.2021 18:30 | 2 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 08:50

W zeszłym tygodniu w Raciborzu gościli dziennikarze Telewizji Polskiej, których zainteresował temat nielegalnego zrzutu ścieków do Odry oraz wydobycia kruszywa bez koncesji w Raciborzu.

Afera na Płoni w Magazynie śledczym Anity Gargas
Jedną z osób, które wypowiedziały się przed kamerami TVP na temat tego, co działo się w Raciborzu-Płoni, jest Franciszek Zubrzycki - Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziennikarze TVP 1 spotkali się w Raciborzu m.in. Franciszkiem Zubrzyckim ze Społecznej Straży Rybackiej w Raciborzu (to właśnie wędkarze odkryli nielegalny zrzut ścieków do Odry), radnym Pawłem Płonką, który interpelował w sprawie funkcjonowania na Płoni "kopalni" kruszywa, Barbarą Kostką ze Starostwa Powiatowego w Raciborzu, dziennikarzem Nowin Raciborskich (Nowiny jako pierwsze nagłośniły sprawę), a także z przedstawicielami Wód Polskich, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku.

Wymienione instytucje interweniowały w związku z tym, co działo się w Raciborzu-Płoni, m.in. odprowadzaniem ścieków do Odry bez pozwolenia wodno-prawnego oraz eksploatacją złoża kruszywa bez koncesji. Temu ostatniemu aspektowi sprawy przygląda się obecnie prokuratura.

Odcinek Magazynu Śledczego Anity Gargas traktujący o tej sprawie został wyemitowany 14 stycznia o godz. 22.30 na antenie TVP 1. Oprócz sprawy z Raciborza, przedstawiono również temat zanieczyszczania rzeki w Karpaczu. Program można zobaczyć TUTAJ.

O sprawie tzw. afery na Płoni napisaliśmy szereg artykułów (kolejność chronologiczna):