Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Wiata i plac zabaw uzupełnią infrastrukturę boiska?

17.01.2021 07:00 | 7 komentarzy | juk

WODZISŁAW ŚL. Czy na terenie boiska piłkarskiego w wodzisławskiej dzielnicy Kokoszyce może powstać wiata rekreacyjna z elementami placu zabaw? Z realizacją takiego przedsięwzięcia wyszedł jeden z tamtejszych radnych Mariusz Blazy.

Wiata i plac zabaw uzupełnią infrastrukturę boiska?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak tłumaczy radny, inicjatorami pomysłu są mieszkańców oraz działacze klubu KS 25 Kokoszyce. Ich zdaniem wiatę można by usadowić przy budynku klubowym. – Jej brak ogranicza pewne działania zarówno o charakterze klubowym jak również lokalnym – zauważa Mariusz Blazy. Dodaje, że przy obiekcie nie ma także żadnego placu zabaw. Takie elementy byłyby zaś idealnym uzupełnieniem istniejącej tam infrastruktury sportowej.

Dyrektor wodzisławskiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu Bogdan Bojko zauważa, że przedsięwzięcie wymaga szerszej konsultacji. W związku z tym zwrócił się do kilku podmiotów o wydanie opinii. Do wydziału architektury urzędu miasta z zapytaniem, czy przedmiotowe przedsięwzięcie jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego oraz do wydziału inwestycji miejskich z zapytaniem dotyczącym prawa budowlanego w ramach projektowania i budowania placów zabaw oraz wiat rekreacyjnych zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników. Dyrektor Bojko zwrócił się również do Śląskiego Związku Piłki Nożnej z zapytaniem, czy realizacja przedsięwzięcia jest możliwa z punktu widzenia przepisów PZPN-u. – Po uzyskaniu odpowiedzi przeprowadzimy analizę możliwości realizacji tego zadania, jego rozmiarów oraz przewidywanych kosztów – przekazuje szef wodzisławskiego MOSiR-u.

(juk)