Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Ekonomik podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Opolskim

13.01.2021 07:00 | 0 komentarzy | art

WODZISŁAW ŚL. Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zawarł umowę o współpracy z Uniwersytetem Opolskim. Obie instytucje, mimo różnicy w szczeblu kształcenia, jako cel wspólny i niezwykle ważny obierają kształcenie zawodowe, które będzie odpowiedzią na potrzeby współczesnego pracodawcy.

Ekonomik podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Opolskim
Umowa została podpisana zdalnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Umowa została podpisana... zdalnie – z wykorzystaniem technologii informatycznych. Szkoła podpisała je z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. W imieniu uczelni wyższej umowę podpisał dr Bartosz Chorkowy – dziekan wydziału.

– Rzeczywiście doszło do podpisania takiego porozumienia w warunkach zdalnych. Jesteśmy przekonani, że pandemia się skończy, że otworzymy drzwi szkoły dla naszych uczniów. I my tym uczniom musimy na ten czas zaproponować jak najwyższy standard kształcenia, jak najszersze możliwości. Dlatego, mimo utrudnień, należy dbać o to już teraz. W nowoczesnych technologiach nie ma nic złego, tym bardziej że wykorzystujemy je w takim celu, jak ten – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Maria Lach.

W ramach współpracy uczniowie, nauczyciele i pracownicy uniwersytetu skupią się na podkreśleniu walorów wspólnych działań edukacyjnych. – Planujemy wymianę doświadczeń edukacyjnych, kładziemy również duży nacisk na stworzenie warunków dla rozwoju indywidualnych zainteresowań i pasji młodzieży, szczególnie zaś cenna jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród uczniów naszej szkoły – wyjaśnia dyrektor szkoły.

(art)