Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wynajem busów i autobusów – na co należy zwrócić baczną uwagę

12.01.2021 15:09 | 0 komentarzy | MK

Współcześnie wiele osób, planując wyjazd w kraju lub za granicą, decyduje się na wynajem busa albo nawet wynajem autobusów przy większej kilkudziesięcioosobowej grupie. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie w porze wakacji, urlopów czy ferii w okresie zimowym. Wynajem busa z kierowcą  od https://kondratowicztransport.pl/ nie stanowi dziś większego problemu. Wystarczy zorganizować grupę chętnych do transportu osób i ustalić termin przejazdu z firmą transportową. Sam jednak wybór firmy może przysporzyć problemu. Na rynku działa wiele takich podmiotów, które trudnią się transportem osób na mniejsze i większe odległości. Warto więc dowiedzieć się, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze busa albo autobusu.

Wynajem busów i autobusów – na co należy zwrócić baczną uwagę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wynajmie busa/autobusu?

Bardzo ważne jest sprawdzenie wiarygodności firmy przewozowej. Należy zapoznać się w Internecie z opiniami klientów, którzy korzystali już z usługi wynajmu. Jeżeli opinie są pochlebne, wiele osób zachwala określoną firmę, to dobry znak dla nas. Jeżeli natomiast opinie są podzielone albo przeważają negatywne, odrzucamy taką ofertę i szukamy innej.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jak byli klienci oceniają stan techniczny pojazdów, czy np. w przypadku złapania przysłowiowej gumy albo poważniejszego defektu firma podstawia bus zastępczy, czy też klienci zmuszeni są do oczekiwania na czas naprawy busa. To bardzo istotna kwestia, gdyż ma związek z terminowością przejazdu. Jeżeli nasz przyjazd jest zaplanowany np. na wtorek wieczorem, a docieramy na miejsce w środę rano, wprowadza to dodatkowe komplikacje w nasz terminarz wyjazdowy i urlopowy.

System rezerwacji pojazdów. To kolejna rzecz, którą musimy wziąć po uwagę. Rezerwacja powinna być prosta, przejrzysta i komfortowa dla klientów. Wynajem busa z kierowcą powinien być możliwy przez Internet i telefon. Jeżeli są problemy z rezerwacją online, firma wymaga bezpośredniego wstawiennictwa w placówce, czasem bardzo odległej od miejsca naszego zamieszkania, należy poważnie przemyśleć, czy warto korzystać z jej usług.

Jeżeli decydujemy się na wynajem busa bez kierowcy, wówczas trzeba dokładnie zapoznać się z tym, jaki jest system odbioru oraz zwrotu busa do firmy transportowej. Powinien być on wygodny i czytelny dla klienta. Wypożyczając pojazd sprawdzamy, czy bak z paliwem jest pełny oraz jaki jest przebieg pojazdu w kilometrach, nie mówiąc już o dokumentach potwierdzających systematyczne przeglądy techniczne auta. Poza tym – ciśnienie w oponach, sprawny system ABS, klimatyzacja i nawigacja to podstawowe rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę.

Ubezpieczenie pojazdu. Czy wypożyczany bus/autobus posiadają ważne ubezpieczenie OC, NNW oraz OC. Należy dokładnie przyjrzeć się dokumentom, datom, stemplom i podpisom. Jest to niezwykle istotna kwestia. Jej przeoczenie może nas czasem dużo kosztować, przy założeniu, że wystąpiłaby tutaj jakaś niezgodność.

Pojemność luku bagażowego i wygoda wewnątrz pojazdu (stan techniczny foteli). Przy wynajmie busa musimy mieć pewność, że wszyscy jego pasażerowie będą mogli załadować swoje bagaże. Fotele muszą być w nienagannym stanie, umożliwiać swobodne siedzenie oraz powinny się z łatwością rozkładać, by zapewnić pasażerom komfort podczas podróży.

Poza ceną za wynajem, należy także zwrócić szczególną uwagę na wysokość pobieranej kaucji za wynajem. Jeżeli jest ona zbyt wygórowana, należy przemyśleć sprawę wynajmu busa w danej firmie transportowej.

Poza opiniami na temat firmy, która wynajmuje busy czy autobusy, trzeba sprawdzić, jak dużą flotą pojazdów ona dysponuje i jak często je wypożycza. Jeżeli jest to dobra firma, z pewnością będzie posiadała na stanie wiele pojazdów do wyboru. Firma dysponująca tylko jednym busem, autobusem powinna dać nam do myślenia. Decydując się na wynajem busa, musimy rozważać propozycje sprawdzonych podmiotów, działających głównie w większych miastach, takich, jak np. Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Kraków. Niewykluczone, że i w mniejszych miejscowościach znajdują się siedziby godnych zaufania firm świadczących usługi transportowe. Większe miasta stanowią jednak bezpieczniejszy rewir do wynajmu busów.

Podsumowanie

Wynajem busów/autobusów stanowi w ostatnich latach popularną praktykę, która ma ułatwić dojazd i przyjazd z miejsca docelowego. Najczęściej ma to miejsce przy zorganizowanych wycieczkach, wypoczynku letnim lub zimowym. Zanim się zdecydujemy na skorzystanie z usług firmy transportowej, trzeba dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym pojazdów, opiniami na temat firmy, wysokością kaucji za wynajem oraz ceną za usługę. Pewniejsze jest skorzystanie z oferty firm zlokalizowanych w większych miastach, np. w Warszawie, Białymstoku czy Olsztynie.

 

Materiał zewnętrzny