Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

180 kotłów w trzy lata

15.01.2021 07:00 | 0 komentarzy | d

Urzędnicy Kornowaca rozpoznają zainteresowanie mieszkańców wymianą starego źródła ciepła. Chcą na przestrzeni kilku lat doprowadzić do wymiany 180 kotłów w domach mieszkańców.

180 kotłów w trzy lata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 29 stycznia w Urzędzie Gminy Kornowac przyjmowane będą ankiety mieszkańców zainteresowanych udziałem w programie ograniczania niskiej emisji w latach 2021 – 2023. Samorząd planuje w latach 2021 – 2023 łącznie wymienić 180 starych źródeł ciepła, przy czym zakłada się, że w poszczególnych latach zostanie wymienionych 60 szt. starych kopciuchów na dowolne nowe ekologiczne źródło ciepła np. kocioł na węgiel 5 klasy (Ecodesign), kocioł na pelt, kocioł gazowy czy pompa ciepła. – Właściciel budynku może uzyskać dotację w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 6.000,00 zł – wyliczają w Kornowacu.

Obecnie urzędnicy rozpoznają temat, zachęcając mieszkańców do wypełniania w tej kwestii ankiety (dostępna jest na stronie internetowej urzędu oraz w urzędzie). Po jej wypełnieniu można ją składać w urzędzie albo przesłać na adres urzad@kornowac.pl. – Złożone w terminie ankiety zostaną zweryfikowane i ocenione przez pracowników urzędu – wyjaśniają w Kornowacu, dodając, że na ich podstawie zostanie stworzona lista osób zainteresowanych wymianą kotła, a następnie na podstawie listy oraz regulaminu mieszkańcy będą składali wnioski o udzielenie dotacji.

Urzędnicy zwracają uwagę, że ankiety nie stanowią wniosku o dofinansowanie na wymianę kotła.