Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Mieszkańcy Kuźni Raciborskiej doczekali się. Sygnalizacja świetlna już działa

12.01.2021 08:59 | 3 komentarze | mad

Wzbudzana sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy ulicy Kościelnej w Kuźni Raciborskiej już działa.

Mieszkańcy Kuźni Raciborskiej doczekali się. Sygnalizacja świetlna już działa
fot. Zarząd Osiedla Stara Kuźnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Realizacja inwestycji to efekt starań Zarządu Osiedla Stara Kuźnia. Przypomnijmy, ze względu, że poprzednie przejście nie należało do bezpiecznych, została tam zainstalowana sygnalizacja świetlna, a sama „zebra” przesunięta o około 6 m w kierunku Solarni. Koszt to nieco ponad 233 tys. zł.

Inwestycję, za którą odpowiadał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, bo przypomnijmy, że ulica Kościelna jest drogą wojewódzką, została ukończona około dwóch miesięcy temu. Od tego czasu mieszkańcy oczekiwali na uruchomienie sygnalizacji. To było już uzależnione od prac przyłączeniowych, które musiała wykonać firma Tauron.

Sygnalizacja działa od poniedziałku 11 stycznia, o czym informuje Zarząd Osiedla Stara Kuźnia. – Z wielką radością przekazujemy informację, iż po wielu miesiącach oczekiwania dziś pierwsi mieszkańcy w sposób bezpieczny skorzystali z przejścia dla pieszych na ul. Kościelnej! Ogromna satysfakcja, że coś, co jeszcze do niedawna było niemożliwe, dziś jest rzeczywistością – napisali przedstawiciele jednostki pomocniczej gminy Kuźnia Raciborska w mediach społecznościowych. Przewodnicząca Zarządu Maria Wyszomierska zwraca uwagę, że w realizacji zadania spory wkład miał obecny wiceminister sprawiedliwości i poseł na Sejm RP Michał Woś, który wówczas był członkiem zarządu województwa śląskiego, odpowiedzialnym m.in. za komunikację i transport.


Czytaj również: