Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Docent, Dora, Dragon, Misio i Tofik w nowych domach

11.01.2021 11:57 | 0 komentarzy | kama

Pozostali podopieczni rybnickiego schroniska nadal czekają na kochające domy.

Docent, Dora, Dragon, Misio i Tofik w nowych domach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marfi

Numer: 76/452, Imię: Marfi, Płeć: pies, Wiek: ok. 4 lat, Wielkość: średni - ok. 12 kg. Marfi to jeden z tych psiaków, któremu ciężko było nałożyć obrożę i przekonać do smyczy. Marfi to łobuz ale kochany, ma w sobie coś co potrafi rozkochać. Raczej nie polecany do mieszkania. Jest bardzo energiczny, nie umie się bawić ale często próbuje. Jak zaczyna się nakręcać przestaje być delikatny więc dom z dziećmi raczej odpada. Jak kogoś pozna, lubi przyjść się poprzytulać. Do psów różny, nie zaczepiany odpuszcza. Na smyczy już chodzi ładnie chociaż czasami jeszcze mu się przypomni, że tego nie lubił. Fajnie jakby trafił do domu z ogrodem i ludzi aktywnych. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Marcel

Numer: 19/15, Imię: Marcel, Płeć: pies, Wiek: ok. 6 lat, Wielkość: średni - ok. 13kg. Marcel to średniej wielkości pies o niebanalnej urodzie, ale niech ta uroda nikogo nie zwiedzie. Marcel to nie jest przytulanka tylko pies z charakterem, który musi być odpowiednio prowadzony, musi mieć wyznaczone granice i doświadczonego, konsekwentnego właściciela. Jeśli poczuje "luz" to będzie w domu rządzić i ustawiać wszystkich domowników. Nie polecamy do domu z dziećmi. Jest terytorialny i gadatliwy, zalecany domu z ogrodem. Marcel lubi spacery. Dobrze chodzi na smyczy. Nie zaczepia psich kolegów. Marcel czeka na swoją szansę na nowy dom, który zbuduje z nim więź, nauczy zasad, gdzie będzie kochany mimo wszystko a nie za coś. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Fido

Numer: 31/57, Imię: Fido, Płeć: pies, Wiek: ok. 5 lat, Wielkość: mały - ok. 7 kg. Fido to malutki, fajny piesek. Ładnie chodzi na smyczy. Do ludzi przyjazny, lecz wobec innych psów jest bardzo nerwowy. Polecany jako jedynak. Ze względu na jego zaborczy charakter nie polecany do domu z dziećmi. Bardzo broni swoich zabawek. Jest psiakiem, który tak jak każdy inny potrzebuje zainteresowania ze strony właściciela, żeby mu pokazać, że rowerzyści czy biegacze to nie powód do szczekania czy gonienia. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Rudy

Numer: 100/151, Imię: Rudy, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 13 lat. Rudy został odebrany interwencyjnie poprzedniej właścicielce. Był psem łańcuchowym, mieszkał u starszej pani, która z czasem zaczęła źle traktować zwierzęta. Pomagała jej sąsiadka, która zabierała czasami psy na spacer i dokarmiała. Rudy chodzi na smyczy przerażony, boi się otwartej przestrzeni, bezpieczniej czuje się idąc przy płocie czy murach budynku. U swojej właścicielki potrafił ugryźć obcych. W schronisku zaaklimatyzował się szybko. Stał się pieszczochem do opiekuna. Reakcje na inne psy sprawdzimy na spacerach w grupie. Mieszkał z kotami, spały z nim w budzie. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Egon

Numer: 64/197, Imię: Egon, Płeć: pies, Wiek: ok. 8 lat, Wielkość: owczarek niemiecki. Egon to grzeczny i spokojny pies. Na smyczy chodzi ładnie, nie ciągnie. Trochę zdystansowany do ludzi, ale sytuacja (schronisko) jest dla niego nowa. Smaczki go interesują i wtedy jest skłonny współpracować z człowiekiem. Musi przybrać na wadze jednak w schronisku przez stres ciężko psiaka "podtuczyć". Nie toleruje innych psów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ebis

Numer: 42/192, Imię: Ebis, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 2 lat. Ebis to żywiołowy psiak, który lubi węszyć i odkrywać zapachy. Ma piękne umaszczenie. Do psów i ludzi pozytywnie nastawiony. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Suzy

Numer: 47/289, Imię: Suzi, Płeć: suka, Wielkość: mała - ok. 9kg, Wiek: ok. 3 lat. Suzy to młoda, energiczna (ciągnie na smyczy) sunia. Fajna do ludzi, chętnie potowarzyszy w joggingu. Szuka domku gdzie nie będzie się nudziła. Poprzedni właściciel twierdził, że ucieka, albo po prostu mało czasu dla niej mieli. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Nestor

Numer: 8, Imię: Nestor, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 14 kg. Nestor ładnie chodzi na smyczy, daje się głaskać. Do psów obojętny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ralf

Numer: 78, Imię: Ralf, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8 kg. Ralf to mały, kochany piesek. Trochę jeszcze wystraszony, nieśmiało podchodzi do człowieka. Ładnie chodzi na smyczy. Dobrze robi mu obecność innych psów - jest wtedy spokojniejszy, lecz woli suczki. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Julian w hoteliku PSIAREK

Imię: Julian, Płeć: pies, Wiek: 5-6 lat, Wielkość: duży Byłem w rybnickim schronisku, ale tam kiepsko sobie radziłem. Dzisiaj czekam w hoteliku "Psiarek " Góra Siewierska więc całkiem blisko Katowic. Może ktoś chciałby mnie poznać a potem dać mi dom? Wszelkie informacje na temat psiaka pod nr telefonu 507 179 468. Hotel dla zwierząt "PsiArek", Adres: Kościuszki 120A, 42-575 Góra Siewierska

Fergus nr 49

Numer: 49/286, Imię: Fergus, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok 13 kg, Wiek: ok. 10 lat Bardzo fajny piesio. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i co jakiś czas ogląda się za opiekunem. Interesuje się otoczeniem. Do innych psów raczej pozytywny (nie startował do nich) lub obojętny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Benji nr 35

Numer: 35/364, Imię: Benji, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 13kg, Wiek: ok. 8 lat. Benji wrócił do schroniska po rocznej ucieczce po adopcyjnej. Jest psem, który boi się człowieka i trwa jego ponowny proces resocjalizacji. To nieduży, bardzo pogodny pies. Mamy nadzieje, że już za jakiś czas będzie mógł szukać odpowiedzialnego Domu. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Opal nr 77

Numer: 77/329, Imię: Opal, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 30 kg, Wiek: ok. 1,5 roku. Opal to duży, piękny pies. Jeszcze nieokrzesany, wymaga troszkę pracy, wyskakuje do samochodów. Do ludzi ok, choć w kojcu bardzo broni swojego terytorium. Początkowo wykazywał agresję lękowa. Do konsekwentnych ludzi. Dom bez dzieci. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Sara nr 79

Numer: 79/386, Imię: Sara, Płeć: suka, Wiek: 6 lat, Wielkość: duża - ok. 20kg. Sara była psem podwórkowym, bardzo energiczna, nie lubi kotów. Na psy reaguje różnie. Gdyby nie klapnięte uszy to przypominałaby owczarka belgijskiego malinois. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Olin nr 15

Numer: 15/369, Imię: Olin, Płeć: pies, Wiek: ok 5 lat, Wielkość: mały - ok. 8 kg. Olin to pies w typie jamnika szorstkowłosego. Do psów jest neutralny. Bardzo kontaktowy do ludzi. Ma skłonności uciekiniera więc musi być psem domowym. Nie znany stosunek do dzieci i kotów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Gabryś nr 62

Numer: 62/384, Imię: Gabryś, Płeć: pies, Wielkość: mały/średni - ok. 10kg, Wiek: ok. 4 lat. W schronisku od września 2020r. Gabryś trafił do schroniska ze swoją siostrą. Bardzo bronią siebie nawzajem. Nie pozwalają podchodzić do siebie obcym psom. Od razu reagują stanowczym szczekaniem jakby chciały odstraszyć intruza. Z tego względu musiałyby iść raczej razem do adopcji bądź osobno lecz do domów bez innych zwierząt. Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Mimo, że raczej dużo uczucia od nich nie zaznał. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Gafa nr 67

Numer: 67/385, Imię: Gafa, Płeć: suka, Wielkość: mała/średnia - ok. 10kg, Wiek: ok. 4 lata Gafa trafiła do schroniska ze swoim bratem. Bardzo bronią siebie nawzajem. Nie pozwalają podchodzić do siebie obcym psom. Od razu reagują stanowczym szczekaniem jakby chciały odstraszyć intruza. Z tego względu musiałyby iść raczej razem do adopcji bądź osobno lecz do domów bez innych zwierząt. Jest bardzo przyjazna w stosunku do ludzi. Mimo, że raczej dużo uczucia od nich nie zaznała. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Szajbus nr 39

Numer: 39/422, Imię: Szajbus, Płeć: pies, Wiek: ok. 5 lat, Wielkość: w typie teriera niemieckiego Nim skusisz się na zapoznanie psa poczytaj proszę charakterystykę tej rasy. Pies tej rasy posiada silny instynkt łowiecki i stopień dominacji wobec zwierząt. Potrzebuje bardzo dużo ruchu i zainteresowania. Dorosłe osobniki mogą być agresywne wobec innych psów, dla ludzi przyjacielskie. Szybko się uczą i są inteligentne. PIES NIE DLA KAŻDEGO!! Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Pati nr 66 DO DOMU Z DOŚWIADCZENIEM

Numer: 66/8, Imię: Pati, Płeć: suka, Wiek: ok. 7 lat, Wielkość: średnia - ok. 20kg Pati to sunia, która jest bardzo delikatnie i powoli socjalizowana. Z uwagi na jej lęki nie jest jeszcze do adopcji. Z wielkim strachem wychodzi poza bramę schroniska. Świat poza bramą ją póki co przeraża. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kocurek Feluś do adopcji, przebywa w domu tymczasowym.

Info w sprawie malucha: 607178118 lub 667291676. Feluś ma ok. 7 miesięcy, z czego 5 miesięcy spędził w schronisku. Mieszka w DT razem z koteczką Pepą. Powolutku otwiera się na kontakt z człowiekiem.

Kontakt w sprawie adopcji:

Schronisko Dla Zwierząt w Rybniku

Majątkowa 42, 44-207 Rybnik-Wielopole (woj. Śląskie)

tel. 32 42 46 299

Godziny otwarcia schroniska (adopcje/odbiór zwierząt):

– od poniedziałku do piątku: 8.00-14.00

– w soboty: 8.00-11.00

– niedziele i święta: NIECZYNNE