Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Inwencja twórcza pomogła im wygrać. Jastrzębskie szkoły przedstawiają ciekawe zawody

08.01.2021 12:14 | 0 komentarzy | AgaKa

Ubiegłoroczne Jastrzębskie Miasteczko Zawodów odbywało się w sieci internetowej. Wyłoniono dwie zwycięskie szkoły, które najciekawiej przedstawiły swoje kierunki kształcenia.

Inwencja twórcza pomogła im wygrać. Jastrzębskie szkoły przedstawiają ciekawe zawody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwycięzcami są Zespół Szkół Nr 3 - zawód policjant, oraz Zespół Szkół Nr 2 w zawodach: technik architektury krajobrazu oraz klasa rehabilitacyjno-medyczna. Jury oceniając przedstawione filmy kierowało się inwencją, pomysłowością oraz techniką ich wykonania. Ważne było to, że to sami uczniowie przybliżali i opisywali profile kształcenia.

Wybór drogi kształcenia po klasie 8 szkoły odstawowej to istotna rzecz. Propozycja uczniów z ZS Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego oraz ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego daje pod rozwagę, taki profile kształcenia, które ukierunkowują przyszłą drogę zawodową.

Klasa policyjna w Zespole Szkół Nr 3 od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i część jej adeptów pracuje później w służbach mundurowych. Natomiast nową propozycją jest kierunek - architektura krajobrazu w „Korfantym”. To klasa prowadzona w technikum i daje konkretne uprawnienia zawodowe oraz możliwość kształcenia na studiach. Drugi kierunek w „Korfanty”, który zyskał uznanie jury, to klasa rehabilitacyjno-medyczna realizowana w oparciu o współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu. Nauka w niej pozwala poznać specyfikę zawodów medycznych i ułatwić drogę dalszej edukacji.