Piątek, 15 stycznia 2021

imieniny: Domosława, Makarego, D±brówki

RSS

Epidemia koronawirusa:

Tylko Jastrzębie-Zdrój wykonało pełną inwentaryzację źródeł ciepła

07.01.2021 16:28 | 0 komentarzy | ska

Według raportu przygotowanego przez Fundację 360!, w całym Subregionie Zachodnim tylko miasto Jastrzębie-Zdrój wykonało pełną inwentaryzację źródeł ciepła wśród mieszkańców. 

Tylko Jastrzębie-Zdrój wykonało pełną inwentaryzację źródeł ciepła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tylko Jastrzębie-Zdrój wykonało pełną inwentaryzację źródeł ciepła

Od stycznia 2022 roku korzystanie z ponad 10-letnich kotłów będzie nielegalne. W ramach raportu dotyczącego przygotowania gmin Subregionu Zachodniego do wdrożenia uchwały antysmogowej Fundacja 360! zbadała, jak użytkownicy „kopciuchów” wywiązują się z obowiązku ich wymiany. Jastrzębie-Zdrój pod tym względem wypadło najlepiej.

W raporcie uwagę zwrócono przede wszystkim na to, czy miasta i gminy naszego regionu wiedzą ile starych kotłów rzeczywiście pozostało do wymiany. Budynki w zasobie miasta są systematycznie modernizowane, oznacza to przebudowę sposobu ogrzewania budynku, wymianę instalacji wewnętrznej, termomodernizację oraz montaż paneli słonecznych i ogniw fotowoltaicznych.

Z przedstawionych w raporcie informacji jasno wynika, że pełną inwentaryzację źródeł ciepła na terenie miasta przeprowadziło tylko Jastrzębie-Zdrój. Na przełomie 2020/2021 roku rozpocznie się proces modernizacji ostatniego już budynku wchodzącego w zasób miasta.