Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Trzej Królowie i Tomek CORAL w rogowskiej parafii

07.01.2021 14:09 | 0 komentarzy | (q)

Parafia p.w. Najświetszego Serca Pana Jezusa w Rogowie od kilku lat organizuje Orszak Trzech Króli, który po wspólnym nabożeństwie w Kościele udaje się na teren przy budynku OSP w sołectwie Bluszczów. Na miejscu nie brakuje żywej stajenki oraz programu artystycznego. W tym roku, ze wzgledu na obostrzenia, takowe przedsięwzięcie nie mogło mieć miejsca.

Trzej Królowie i Tomek CORAL w rogowskiej parafii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Parafianie mieli jednak możliwość uczestnictwa w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu Tomka CORAL, który muzycznym akcentem wprowadził zebranych w Kościele parafialnym w Rogowie, w wyjatkowy klimat. Zgodnie z obostrzeniami, udział w koncercie mogła wziąć ograniczona liczba osób. Koncert można było obejrzeć również online na profilu parafialnym. Wykonawca śląskiej sceny muzycznej wystąpił w towarzystwie Czesława Łatki- gitarzysty, z którym współpracuje. Wspólnie zaprezentowali utwory tematycznie zwiazane z Bożym Narodzeniem w modernistycznych aranżacjach.

Po kolędzie "Pójdźmy wszyscy do stajenki" ks. proboszcz Bernard Rak odczytał fragment Pisma Świętego, po czym Trzej Królowie oddali pokłon Małej Dziecinie. Następnie rozpoczął sie koncert podczas którego kolędy i pastorałki zabrzmialy nad wyraz ciepło. Tomek CORAL znany jest z tego, że w okresie Bozego Narodzenia pojawia sie w Kościołach i dzieli się podczas koncertów wesołą nowiną. Tomek Ciba , znany na scenie muzycznej pod pseudonimem Tomek CORAL zauważa: "Ten sezon jest wyjatkowy. Co roku planujemy ok. 10 koncertów koledowo-pastorałkowych i wszystkie realizujemy. Tegoroczna odsłona koledowania, ze wzgledu na obostrzenia, ogranicza się tylko do 2 wystepów. Oba są dla mnie bardzo ważne - jeden dla szpitala a drugi w moim parafialnym Kościele".

Foto: Stefan Tkocz