Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Orszak Trzech Króli zawitał do Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

06.01.2021 17:28 | 1 komentarz | mad

Stowarzyszenie Mieszkańców "Kuźnia Przyszłości" dostarczyło dzieciom za pośrednictwem Fundacji Orszak Trzech Króli korony i śpiewniki orszakowe, a czasopisma misyjne trafiły do tych nieco starszych. Wydarzenie zorganizowano w zamian za XIV Kuźniańskie Kolędowanie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 stycznia, w święto Trzech Króli, na mini orszaku zorganizowanym w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej zjawiła się spora grupka dzieci, przebranych za mędrców ze wschodu. Każde z nich miało strój dostosowany do znaczenia koloru korony, którą otrzymały. Najlepsze zostały wybrane przez jury złożone z członkiń stowarzyszenia - panie Różę i Ilonę.

– Dzieci zostały nagrodzone, ale najważniejsze, że udało się umilić ten trudny dla nas wszystkich okres pandemii. Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy pomogli przygotować te przepiękne stroje. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy w bardziej widowiskowej formie w połączeniu z tradycyjnym Kuźniańskim Kolędowaniem – mówią przedstawiciele "Kuźni Przyszłości".

źródło: Stowarzyszenie Mieszkańców "Kuźnia Przyszłości", oprac. (mad)