Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Racibórz. Do końca tygodnia liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 przekroczy pół tysiąca

06.01.2021 16:00 | 1 komentarz | żet

W Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu trwa akcja szczepień przeciw COVID-19 osób z tzw. grupy 0.

Racibórz. Do końca tygodnia liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 przekroczy pół tysiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje nas dyrektor szpitala Ryszard Rudnik, do końca zeszłego tygodnia w szpitalu w Raciborzu zaszczepiono 300 pracowników placówki. W tym tygodniu akcję szczepień rozszerzono na wszystkie osoby z tzw. grupy 0, w skład której wchodzą zarówno kolejni pracownicy szpitala, jak i pracownicy innych ośrodków zdrowia, stacji sanitarno-epidemiologicznych, aptek i punktów aptecznych, ośrodków pomocy społecznej. Do końca tygodnia szczepionka przeciw COVID-19 zostanie podana kolejnym 250 osobom. Tym samym w piątek liczba osób z tzw. grupy 0, którym podano szczepionkę, wyniesie około 550.

Kolejna dostawa szczepionek trafi do szpitala w Raciborzu w przyszłym tygodniu. Pozwoli ona na kontynuację akcji w ramach tzw. grupy 0.

Przypomnijmy, zapisy na szczepienia w grupie 0 trwają do 14 stycznia. 15 stycznia ma ruszyć proces rejestracji powszechnych szczepień przeciwko COVID-19. W trzech etapach zostaną zaszczepieni:

  • etap 1 - pensjonariusze DPS-ów oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele,
  • etap 2 - osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne,
  • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Proces rejestracji będzie przebiegał według następującej procedury:

  • rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta,
  • zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza,
  • wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  • powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Zobacz również:

Sprawdź, gdzie zaszczepisz się przeciwko COVID-19. Lista placówek w powiecie raciborskimLudzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu