Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Rok w okładkach. Te Nowiny kupowano najchętniej

09.01.2021 13:00 | 0 komentarzy | ma.w

Tradycją tygodnika stało się prezentowanie w numerze otwierającym nowy rok zestawienia wydań gazet, które odnotowały najwyższą sprzedaż w ciągu roku. To czytelnicze podsumowanie tamtego okresu pokazuje czym najbardziej interesowali się mieszkańcy powiatu w ciągu dwunastu miesięcy 2020 roku.

Rok w okładkach. Te Nowiny kupowano najchętniej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

28 stycznia

Dariusz Polowy został członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina. Do Raciborza przyjechała wicepremier Jadwiga Emilewicz i sam lider Gowin. Bezpartyjny dotąd (choć popierany w wyborach przez PiS) prezydent Raciborza wzmocnił się kontaktami w stolicy. Ponadto pisaliśmy, że na Katowickiej zbudują wyczekiwany tam parking, a Dawid Wacławczyk podsumowywał pracę komisji antysmogowej.


25 lutego

Plan zmian jakie przewidziano dla Raciborza w urzędzie miasta zatrząsł radą miasta. Stacja paliw przy Leclerku i nowe osiedla w parku Moniuszki i przy SP15 nie spodobały się rajcom i prezydent musiał wyhamować ze swymi zamiarami. W numerze relacjonowaliśmy ważne wydarzenie ze sfery religijnej – upamiętnienie księdza – męczennika Richarda Henkesa. Dr Adam Szecówka opublikował w gazecie wspomnienie o Stanisławie Kubackim, legendzie poprawczaka.


10 marca

Do Polski dotarł koronawirus, a szpital na Gamowskiej zmienił się w niedostępną twierdzę. Na oddział zakaźny trafili pierwsi pacjenci z Covid-19. Lokalizacja PSZOK-a w Pietrowicach Wielkich wywołała kontrowersje. Po 18 latach w radzie Raciborza zawnioskowano o podwyżki diet, nawet o 500 zł. W stolicy powiatu zainstalowano pierwsze parkomaty. O 220 zł podrożał obóz w Pleśnej.