Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Pani Eugenia z Mszany laureatką konkursu „Sam kupuję – smakuję”

08.01.2021 07:00 | 0 komentarzy | art

Filmik z kołoczem śląskim w wykonaniu Eugeniii Rduch z Mszany zdobył 3. nagrodę w konkursie portalu Nowiny.pl „Sam kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”.

Pani Eugenia z Mszany laureatką konkursu „Sam kupuję – smakuję”
Pani Eugrnia Rduch podczas kręcenia filmu. Jej produkcja zajęła 3. miejsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs trwał od 3 listopada do 8 grudnia, w sumie napłynęło na niego 14 filmików, w tym aż 7 z terenu gminy Mszana. – Dziękujemy bardzo paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Mszanie, Połomi i Gogołowej, bo to ich filmiki rozruszały konkurs i popchnęły go do przodu. Po ich publikacji zaczęły do nas spływać kolejne – mówili organizatorzy na internetowej gali z okazji podsumowania konkursu.

Laureatka 3. miejsca, pani Eugenia Rduch (przewodnicząca mszańskiego KGW) w nagrodę otrzymała nowoczesną wyciskarkę do soków.

Konkurs polegał na nakręceniu krótkiego filmiku z przygotowania potrawy śląskiej z użyciem polskich, najlepiej lokalnych produktów. Panie lub rodziny, bo i one brały udział w zabawie, w trakcie pracy mogły opowiadać o przepisie, śląskich tradycjach lub po prostu żartować. Pani Eugenia powiedziała m.in., że kołocza z serem, którego upiekła, nie wstydziłaby się dać samemu prezydentowi. Inne nasze gospodynie pokazały, jak zrobić moczkę, makówki, śledzie w oleju czy pyszną świąteczną kapustę.

(art)