Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Rogala: Zamknięcie kopalń zakończy się wielkim bezrobociem

05.01.2021 10:00 | 29 komentarzy | acz

- Gwałtowne i szybkie zamknięcie kopalń bez utworzenia alternatywnych miejsc pracy mogłoby skutkować nawet 50-procentowym bezrobociem, przykładowo w powiatach rybnickim, wodzisławskim czy bieruńsko-lędzińskim -mówi portalowi wnp.pl prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

Rogala: Zamknięcie kopalń zakończy się wielkim bezrobociem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ocenie prezesa PGG Tomasza Rogali środki, na jakie Polska może liczyć na przykład z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji to jedynie część funduszy potrzebnych na przeprowadzenie transformacji i łagodzenie jej skutków społecznych i gospodarczych.

W ocenie prezesa PGG Tomasza Rogali środki, na jakie Polska może liczyć na przykład z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - jego łączna wartość dla 41 regionów górniczych w UE to 17,5 mld euro w ciągu siedmiu lat - to jedynie część funduszy potrzebnych na przeprowadzenie transformacji i łagodzenie jej skutków społecznych i gospodarczych. - Zakładamy, że możemy liczyć na ok. 20 proc. wartości tego Funduszu, czyli ok. 500 mln euro rocznie. W zamian decydujemy się na zamknięcie biznesu, który jest kreatorem potężnego łańcucha wartości i daje ośmiokrotnie większe przepływy finansowe, rzędu 4 mld euro rocznie - wskazał Tomasz Rogala podczas telekonferencji 29 grudnia 2020 roku.

Czytaj więcej:
www.wnp.pl/gornictwo/transformacja-gornictwa-bedzie-kosztowac-unijne-srodki-to-jedynie-czesc-potrzebnych-funduszy,441633.html