Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Patrol

Pięćdziesiąt milionów złotych strat po wybuchu w Kędzierzynie-Koźlu. W akcji ratowniczej pomogli strażacy z Jastrzębia

31.12.2020 13:42 | 0 komentarzy | żet

W działania ratowniczo-poszukiwawcze zaangażowano 30 zastępów strażaków zawodowych i ochotników, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju.

Pięćdziesiąt milionów złotych strat po wybuchu w Kędzierzynie-Koźlu. W akcji ratowniczej pomogli strażacy z Jastrzębia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, 30 grudnia około godz. 18.37 doszło do wybuchu w hali produkcyjnej na terenie holdingu Blachownia (Kędzierzyn-Koźle). Pięć osób, które przebywały wewnątrz obiektu, opuściło budynek o własnych siłach. Dwie z nich trafiły do szpitala. Według nieoficjalnych informacji, wkrótce mają one opuścić szpital.

Do akcji ratowniczo-poszukiwawczej skierowano 90 strażaków zawodowych i ochotników, w tym trzy specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze (jedna z Jastrzębia-Zdroju) oraz jedną specjalistyczną grupę ratownictwa technicznego.

Hala wraz z wyposażeniem uległa zniszczeniu (budynek częściowo zawalił się). Jak poinformowano nas w Komendzie Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu, szacunkowa wartość strat materialnych wynosi 50 mln zł.

Przypuszczalnie przyczyną zdarzenia był wybuch pyłu magnezowego. Dokładna przyczyna oraz okoliczności zdarzenia zostaną ustalone w toku postępowania, które prowadzi policja.

Wybuch w odlewni magnezu na terenie zakładów chemicznych Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu (źródło: Kędzierzyn-Koźle 112/YouTube).