Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

JSW zmieni nazwę? Hereźniak: "Wymaga tego sytuacja rynkowa"

30.12.2020 10:52 | 9 komentarzy | ska

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes JSW Włodzimierz Hereźniak zapowiedział zmianę nazwy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, aby nie była kojarzona wyłącznie z węglem. 

JSW zmieni nazwę? Hereźniak: "Wymaga tego sytuacja rynkowa"
Już wkrótce z nazwy JSW ma zniknąć słowo "Węglowa".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

JSW zmieni nazwę? Hereźniak: "Wymaga tego sytuacja rynkowa"

Prezes JSW Włodzimierz Hereźniak zapowiedział, że za kilka miesięcy nazwa spółki może się zmienić, bo w planach jest rebranding największego pracodawcy w regionie. 

"Myślę, że w ciągu kilku miesięcy przygotujemy projekt rebrandingu firmy, który będzie jednym z elementów zmiany wizerunku spółki. Nie chcemy zmieniać nazwy wyłącznie z powodów wizerunkowych. Jastrzębska Spółka Węglowa od kilku lat realizuje strategię dzięki której stajemy się przede wszystkim producentem surowca dla hutnictwa i w coraz większym stopniu dostawcą surowców chemicznych, które powstają przy okazji przetwarzania węgla na koks" - zapowiedział Włodzimierz Hereźniak w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. 

Spółka m.in. widzi swoją przyszłość w produkcji grafitu potrzebnego w produkcji akumulatorów dla samochodów elektrycznych. Prezes JSW wyjaśnił, że m.in. w rozmowach z bankami przedstawiciele spółki często muszą tłumaczyć, że JSW produkuje węgiel głównie dla hutnictwa. "Z tego powodu myślimy o zmianie nazwy spółki, by instytucje finansowe nie identyfikowały nas z węglem. Boli mnie to, jako górnika z wykształcenia, ale wymaga tego sytuacja rynkowa" - zapewnił Hereźniak w Rzeczpospolitej. 

Efekty rebrandingu, czyli zmiany wizerunkowej JSW mamy poznać już za kilka miesięcy.