Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Świąteczna Dziesiątka Nowin: Szymon Klimczak

30.12.2020 08:33 | 0 komentarzy | ska

Przepytaliśmy bohaterów naszych artykułów o sprawy świąteczno-noworoczne. Sprawdź, kto przynosi prezenty w ich domach, bez jakiej potrawy nie wyobrażają sobie wieczerzy wigilijnej, z kim chcieliby spędzić wymarzoną noc sylwestrową, czy też, jakie mają postanowienia na Nowy Rok. Tym razem odpowiada radny Jastrzębia-Zdroju Szymon Klimczak.

Świąteczna Dziesiątka Nowin: Szymon Klimczak
Szymon Klimczak, radny miasta Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Świąteczna Dziesiątka Nowin: Szymon Klimczak

1. Choinka - sztuczna czy żywa?
Jestem zwolennikiem żywej, ale w tym roku pierwszy raz jest z nami córeczka, która zaczyna chodzić. Będą też pod choinką dwa małe, wymarzone kotki. Zatem będzie sztuczna - bezpieczna dla małych dzieci i małych kotków.

2. Kto w Pana domu przygotowuje świąteczne potrawy?

Staramy się, by każdy zrobił coś od siebie, coś wyjątkowego.

3. Kutia, moczka, a może coś innego? Bez której potrawy nie wyobraża sobie Pan wieczerzy wigilijnej?

Zdecydowanie nie wyobrażam sobie Wigilii bez barszczu z uszkami oraz bez ryb we wszelkiej postaci. Muszą też być makówki.

4. Kto przynosi prezenty w Państwa domu? Dzieciątko, Gwiazdor, święty Mikołaj, a może... Dziadek Mróz?

W domu rodziców jest Gwiazdor - taki ktoś chodził na Kaszubach. W mojej najbliższej rodzinie preferuję śląskie Dzieciątko - przynajmniej można je sobie konkretnie wyobrazić i ma sens w Bożym Narodzeniu, ale do Gwiazdora mam sentyment.

5. Świąteczny prezent, który zapamiętam na zawsze to...

Pociągi - czyli kolejka elektryczna, o której marzę chyba do dziś. Może kiedyś jak będę miał syna, powiedzmy, że dla niego taki prezent sprawię...(śmiech)

6. Jaka jest Pana ulubiona kolęda?

Bóg się rodzi - polskie słowa genialnego poety Franciszka Karpińskiego. Szczególnie wzrusza mnie zwrotka: "Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą..." Na której to w mojej pierwszej, rodzinnej parafii wszyscy na pasterce zawsze wstają, w tym ks. prałat Bernard Czernecki.

7. Z kim chciałby Pan przełamać się opłatkiem? (dowolna osoba - sławna aktorka, postać historyczna, ulubiony pisarz itd.)

Chciałem się przełamać zawsze ze swoimi dziadkami, którzy byli daleko od nas...niestety nie ma ich z nami. Został mi jeden dziadek. Myślę o tym żyjącym, ale i o nieżyjących...też bym się z nimi przełamał i uściskał...

8. Wymarzona noc sylwestrowa - gdzie i z kim?

W gronie rodziny j przyjaciół, na wesołej małej domówce albo imprezce organizowanej.

9. Co było najlepszego/najgorszego w mijającym roku?

Najgorsza zdecydowanie jest ogólna sytuacja z pandemią, która tak mocno ogranicza nasze życie. Kilkanaście osób ciężko zachorowało, kilka osób zmarło z mego otoczenia, co bardzo smuci. Oby te liczby się nie zwiększyły...
10. Czy ma Pan jakieś postanowienie na 2021 rok? Jeśli tak, to jakie?
Planuję uprawiać więcej sportu i ruchu, zdrowiej i częściej się odżywiać. Chciałbym też nauczyć się tańczyć tańce towarzyskie w klimacie latino. Postanowiłem też mniej przeklinać...