Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Paczki dla najmłodszych pacjentów i pomoc dla oddziałów covidowych

27.12.2020 13:43 | 0 komentarzy | ska

Przedświąteczna zbiórka darów dla szpitali w Wodzisławiu Śląskim i Rybniku zakończyła się sporym sukcesem. W akcję zainicjowaną przez Patryka Groborza włączyły się nie tylko lokalne jednostki OSP, ale także policjanci.

Paczki dla najmłodszych pacjentów i pomoc dla oddziałów covidowych
23 grudnia Mikołaj ze swoimi pomocnikami w ramach akcji odwiedzili szpital w Rydułtowach i wręczyli ok. 30 paczek dla małych pacjentów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paczki dla najmłodszych pacjentów i pomoc dla oddziałów covidowych

- Dzięki dobroci waszych serc mogliśmy dokonać tak wielkiego dzieła. Dzięki wam przekazaliśmy ducha nadchodzących świąt na oddziały szpitalne dla tych dorosłych, jak i dla tych najmniejszych pacjentów. Także dziś (23 grudnia) młodszych pacjentów odwiedził Mikołaj z pomocnikami i wręczył im paczki, które osłodzą im pobyt w szpitalu w tak trudnym dla nich czasie, dziękuje wszystkim darczyńcom i jednostką ochotniczej straży pożarnej za okazane wsparcie i pomoc – informuje Patryk Groborz, inicjator akcji pomocy dla pacjentów szpitali. Warto dodać, że oprócz zbiórki produktów, organizatorzy przygotowali także paczki dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego w Rydułtowach oraz ratowników pogotowia w Rydułtowach.

W akcji udział brały: OSP Jankowice (pow. rybnicki), OSP Bogunice, OSP Turzyczka, OSP Biertułtowy, OSP Pstrążna, OSP Pszów, a także komendy policji w Wodzisławiu Śląskim i Rybniku. W pomoc włączyło się sporo osób prywatnych i firm, za co organizatorzy akcji składają ogromne podziękowania.

- Z tego miejsca chcemy jeszcze raz bardzo podziękować organizatorowi Patrykowi Groborzowi za możliwość dołączenia się do tak szlachetnej inicjatywy. Jednak przede wszystkim dziękujemy Państwu! Za Wasze ogromne serce – podkreślają strażacy z OSP Jankowice.